Potrącił starszą kobietę i uciekł, nie udzielając pomocy. Sąd skazał 28-latka na 6,5 roku więzienia

11

Na karę 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności został skazany mężczyzna, który w lutym 2021 r. potrącił kobietę na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Polska Cerekiew, a następnie zbiegł z miejsca przestępstwa.

Śledztwo w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu. W jego toku ustalono, że w dniu 15 lutego 2021 r. na drodze krajowej 45 została potrącona kobieta, która prowadziła rower idąc prawą krawędzią jezdni. Na skutek uderzenia przez pojazd kobieta doznała poważnych obrażeń ciała, w tym stłuczenia organów wewnętrznych i licznych złamań, stanowiących ciężki uszczerbek na zdrowiu. Choć sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia i nie było naocznych jego świadków, a stan pokrzywdzonej nie pozwalał na jej przesłuchanie, funkcjonariuszom kędzierzyńskiej komendy udało się błyskawicznie ustalić osobę odpowiedzialną za wypadek oraz zabezpieczyć samochód biorący udział w zdarzeniu.

Mateusz S. (28-letni mieszkaniec województwa śląskiego) stanął przed Sądem Rejonowym w Kędzierzynie-Koźlu pod zarzutem spowodowania wypadku komunikacyjnego, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Ustalenia faktyczne pozwalały twierdzić, że do potrącenia doszło wskutek niezachowania przez kierującego samochodem reguł ostrożności polegających na należytej obserwacji przedpola jazdy oraz zachowaniu bezpiecznego odstępu od wyprzedzanej pieszej. Nadto Mateusz S. oskarżony został o posiadanie amfetaminy, którą ujawniono w miejscu jego zamieszkania.

W dniu 7 października br. Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu w pełni podzielił ustalenia prokuratury i skazał Mateusza S. na karę 6 lat pozbawienia wolności za przestępstwo wypadku komunikacyjnego oraz karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie substancji psychotropowej, a następnie orzekł karę łączną w wymiarze 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Nadto sąd pierwszej instancji orzekł wobec oskarżonego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 10 lat oraz nawiązkę na rzecz pokrzywdzonej w kwocie 20 000 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

11 KOMENTARZE

  1. Obiecywali kary do 12 lat więzienia, a skończyło się na zawiasach albo minimalnych karach i finansowaniu budżetu, pijący i uciekinierzy powinni dostawać dożywotnie czapy a nie wykręcać się kasą bo ich stać, nie tak powinno to wyglądać.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj