Potrącenie rowerzysty w Kłodnicy. Ranny mężczyzna zabrany do szpitala

18

We wtorek przed godz. 8 rano doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulicy Krasickiego z Kłodnicką – samochód osobowy potrącił rowerzystę.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, samochód osobowy kierowany przez 60-letnią kobietę nie udzielił pierwszeństwa 61-letniemu rowerzyście. Doszło do zderzenia.

Mężczyzna doznał potłuczeń i złamań. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, który zabrał go do szpitala. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek.

18 KOMENTARZE

    • A gdyby musieli mieć, to czy nie doszłoby do wyżej opisanego zdarzenia lub jego przebieg byłby inny? Może gdyby rowerzysta miał prawo jazdy i polisę OC, to wtedy on doprowadziłby do wypadku nie ustępując pierwszeństwa. Ponadto możliwe jest również, iż poszkodowany rowerzysta posiada prawo jazdy, bo wbrew pozorom i powszechnemu mniemaniu, bardzo wielu rowerzystów posiada uprawnienia do kierowania pojazdami.

  1. Rowerzyści nie posiadający prawa jazdy, powinni obowiązkowo zdawać egzamin państwowy dopuszczający ich do poruszania się po drogach publicznych!

    • „żaba”, Jesteś pewny?, zwróć uwagę na to kto najczęściej popełnia wypadki, kto w tych wypadkach ponosi śmierć, na pewno nie są to seniorzy+60, a kierowcy którzy otrzymali niedawno prawo jazdy tzn (nieśmiertelni) kierowcy …

  2. Po co ta dyskusja? jest wyraźnie napisane, że kierowca auta wymusił pierwszeństwo, więc ewentualne posiadanie prawa jazdy przez rowerzyste, nic w tej sytuacji by nie zmieniło – prawo jest prawem, którego stosowanie jest obowiązany każdy uczestnik ruchu

  3. A gdzie zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy? Wiadomo, kto z takiej kolizji wyjdzie poszkodowany! Mi każą one nie korzystać z pierwszeństwa przejazdu, tylko poczekać na bezpieczny przejazd…

Skomentuj