Potrącenie rowerzysty na ulicy Mostowej. Na miejscu policja i pogotowie

12

W środę około godz. 19.00 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego marki Alfa Romeo z rowerzystą na skrzyżowaniu ulicy Mostowej.

Na miejsce skierowano pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Ranny rowerzysta został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Funkcjonariusze policji wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Na czas prowadzenia działań na drodze mogą występować utrudnienia.

12 KOMENTARZE

 1. Jadąc od Azotów ma się informację, że jesteśmy na głównej i poza terenem zabudowanym. A więc można jechać 90 km/godz.
  Naraz pojawia się ścieżka rowerowa w poprzek drogi.
  Jak ktoś o tym wie to zwalnia i się rozgląda. Obcy kierowca nie ma szans zareagować przy dozwolonej prędkości. Na tej drugiej drodze jest znak stop. Może rowerzyści powinni go przestrzegać?

  • Skąd ma się takie informacje i co konkretnie uprawnia kierującego do jazdy z prędkością 90 km/h w tym miejscu? Kierowca Alfy jechał od strony zakładów i wjeżdżając na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej (znak STOP) nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony wiaduktów rowerzyście. Rowerzyści mają przestrzegać znaku STOP nie znajdującego się na drodze którą się poruszają? Dość pokrętna logika.

  • Kierowcy walczą ze sobą na drogach jak rycerze w średniowieczu i giną z honorem, a Ty tu pierdoły o rowerzystach piszesz. Znak STOP obowiązuje wszystkich! Poza tym nie wiesz jak było naprawdę z tym wypadkiem.

 2. To Alfa byla na drodze konczacej sie stopem, rowerzysta mial pierwszenstwo – mijalem policjantów i alfe z rowerem wbitym w nadkole

 3. Rowerzysci powinni miec obowiazek jezdzenia w kaskach jak w czechach, byloby mniej urazow glowy i zarazem mniej ofiar.

 4. Już ja wiem jak jeżdżą rowerzyści ! Jeżdżę z kamerą więc filmiki z wykroczeniami będą odsyłane w odpowiednie miejsce. Zawsze kierowcy samochodów winni, ale nie zawsze jest to sprawiedliwe . Jak już widzę ancymona który przejeżdża przez przejście dla pieszych to bym chętnie wyszła z samochodu i plaskacza sprzedała ! Nie imion jeździć i tyle!

  • Nie generalizuj, bo w ten sposób można narzekać że wszyscy kierowcy wymuszają pierwszeństwo. Ale prawdą jest że niestety niewielu zna przepisy (i kierowcy i rowerzyści) i nie wie jakie prawa i obowiązki na drodze mają. O ile rowerzyści żadnych egzaminów nie zdają żeby jeździć rowerem, to jakim cudem wielu kierowców posiada prawo jazdy?

 5. O co ci chodzi jest tam stop ? Jest. Gość nie zatrzymał się na nim i potrącił rowerzystę który jechał prawidłowo, ponieważ ścieżka jest w inną stronę. Rower na ścieżce określa ci kierunek jazdy po niej tak jak koło pkp. W stronę osiedla nie ma sciezki więc pan poruszał się po prawej stronie Jeśli jest stop z drugiej strony to ma stanąć samochód i koniec ! Druga sprawa pan kask miał. Gdyby nie kask pewnie byłby kolejny martwy rowerzysta kierowca wyjeżdżający z podporządkowanej ma same obowiązki nie uczyli cię tego na prawku ?

Skomentuj