Potrącenie rowerzystki na ulicy Wojska Polskiego. Kobieta została przewieziona do szpitala

19

Dzisiaj około godziny 9 rano na ulicy Wojska Polskiego została potrącona rowerzystka. Kobieta z urazem kręgosłupa została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 9 rano na ulicy Wojska Polskiego w rejonie skrzyżowania z aleją Lisa. Kobieta została potrącona przez samochód osobowy na przejeździe dla rowerzystów. Na miejscu pojawiło się kilka jednostek policji i to właśnie funkcjonariusze udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Wezwano karetę pogotowia, która zabrała kobietę z urazem kręgosłupa do szpitala.

Na miejscu występują utrudnienia w ruchu drogowym.

19 KOMENTARZE

 1. Jeżdżę tam codziennie o różnych porach,co tam kierowcy odp….ą to głowa boli.Nikt nie patrzy czy rowerzysta,czy pieszy jest na przejściu,przejeździe.Totalnie dziki zachód .To samo na wiadukcie w stronę Azot.Jest 40 km/h to większość 80-100 ciśnie przez wiadukt,aż strach tam rowerem jechać.KIEROWCY SAMOCHODÓW W KK,TO SPRAWCY WSZYSTKICH WYPADKÓW NA PRZEJŚCIACH i PRZEJAZDACH!Jadąc samochodem trzeba mieć świadomość że nawet gdy rowerzysta czy pieszy nie ma pierwszeństwa,to można kogoś poważnie zranić bądź (odpukać)wysłać na drugą stronę.

  • A na przejeździe dla rowerów tuż przed hotelem Solidaris czujniki wykrywające rowerzystę zapalają się w momencie jego wjazdu na jezdnię zamiast jakieś 3-4 metry wcześniej. Tam niedługo dojdzie do tragedii.

  • Widzę że Pan/Pani ,,rowerzysta,, w samochodzie siedział/a tylko jako pasażer/ka i to na tylnym siedzeniu. Wyjaśnię.. po pierwsze dla mnie ogromną głupota są te przejazdy dla rowerzystów. Niejednokrotnie rozpędzony wariat na rowerze śmigną mi przed maska ,,no bo przecież miał prawo-pierwszenstwo ,, .Po drugie w samochodzie istnieje coś takiego jak ,,martwe pole,, które nie raz zasłania człowieka dochodzącego, dojeżdżającego do pasów. Oczywiście to nie wytłumaczenie bo ostrożność trzeba zachować ale to dotyczy oby stron uważam że na drodze powinna panować zasada ograniczonego zaufania ! Co za problem stanąć przy tych pasach na minutkę złapać kontakt wzrokowy z kierowcą i przejść spokojnie, to samo rowerzyści… Zejdź z tego roweru i go przeprowadź nogi nikomu nie odpadną.

 2. To jest jedno z najgorszych przejść dla pieszych i rowerzystów. Sam kilka razy w ostatnim momencie zauważyłem pieszego wchodzącego na pasy, wszystko przez te krzewy, które zasłaniają osoby wchodzące na pasy.

  • To jest całe Pierdziszewo. W tym mieście nikt nie myśli z rządzących. Zamist sadzić krzewy na osiedlach pod blokami, gdzie wycinają co się da, to oni ładują te krzaki koło głównych dróg, że nic nie widać jak się dojeżdża do przejść dla pieszych. Ciekawe co za matoł to wymyślił? Tak samo od kosmosu wzdłuż drogi. Same chaszcze. Zamiast to powycinać żeby kierowcy mieli jak najlepszą widoczność to nasadzili tego dziadostwa obok ulic różnej maści.

 3. Rowerzyści zapominają lub nie wiedzą, że na przejeździe dla rowerów prostopadłym do głównej drogi, którą poruszają się pojazdy samochodowe – nie mają pierwszeństwa przejazdu, chyba, że na nim już się znajdują. Wtargnięcie roweru na przejeżdżający samochód przez oznakowany przejazd dla rowerów jest wykroczeniem spowodowanym przez rowerzystę. Niestety święte krowy na rowerach nie znają przepisów i kierowcy na wszelki wypadek starają się ustępować pierwszeństwa rowerzystom, chociaż nie muszą.
  Żeby nie było… jestem zarówno kierowcą jak i rowerzystą. :-)

  • Cytat – Wtargnięcie roweru na przejeżdżający samochód przez oznakowany przejazd dla rowerów jest wykroczeniem spowodowanym przez rowerzystę.
   Zamiast pouczać innych, zajmij się swoją edukacją – ignorancie.

 4. Ponad 10-ciu funkcjonariuszy do wypadku rowerowego? Co się dzieje w tym mieście ? Wygląda na to że służby mundurowe śmiertelnie się nudzą . Za to pogotowie niewydolne,stare karetki i braki kadrowe . Brawo rządzący z PO i Nowosielska.

 5. Ja tego nie rozumiem !!!
  Też jeżdżę na rowerze i nie wjeżdżam na jezdnię dopóki nie widzę że auto zwalnia aby się zatrzymać !!! Jeszcze mi życie miłe. Może i jestem denerwująca dla kierowców ale nie ryzykuję nawet jak mam namalowane na jezdni że mogę przez nią przejechać na rowerze!!!

 6. A najlepsze są zdjęcia radiowozów i stojących klakierow, przypuszczam że jak by wybiegli z Komendy nie odpalając wozów byli by szybciej tym bardziej że jak widać nie pomagali rannej tylko zablokowali całe skrzyżowanie. Katastrofa.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj