Potrącenie pieszego na ulicy Kozielskiej. Młody mężczyzna zabrany do szpitala przez pogotowie

14

W piątek około godz. 16 służby odebrały zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ulicy Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu. 

Na miejscu interweniuje policja i pogotowie. Jak wynika z relacji świadków, kierowca opla na kędzierzyńskich tablicach rejestracyjnych potrącił młodego mężczyznę. Poszkodowany pieszy został zabrany do szpitala. Zdarzenie miało miejsce w godzinach szczytu, przez co w centrum miasta tworzyły się duże korki. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

14 KOMENTARZE

 1. Niech dalej chodzą jak święte krowy. Piesi już nawet nie patrzą, tylko pakują się pod koła. A przypominam, ze pieszy nie ma pierwszeństwa przed przejściem. Cóż, trzeba walić aż się nauczą

  • Nie znasz okoliczności wypadku więc dlaczego piszesz te idiotyzmy?! Jak Masz ochotę walić to kup sobie konia i wal ile wlezie.

  • Będąc na przejściu pieszy korzysta z pierwszeństwa (art. 13 ust. 1). Oznacza to również obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przez kierowców. Przejawia się to również w zakazie wyprzedzania na przejściu dla pieszych oraz w zakazie omijania pojazdu, który zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

   Pierwszeństwo pieszego obowiązuje jednak tylko na przejściu. Przy przechodzeniu poza przejściem pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom

  • Ponoć szczegóły są wyjaśniane ,więc nie wiemy w którym miejscu był pieszy .A przepisy mówią że kiesy pieszy czeka przy przejściu to trzeba się zatrzymać. Co do wypowiedzi Pawła -pieszy ma pierwszeństwo nie tylko na pasach ,wszystko zależy od miejsca …wiem bo kila dni temu zdałam teorię na prawko :P

 2. Do Pioter – coś taki zawistny, naucz się rozsądnie jeździć, a nikogo nie potrącisz. Jak uważasz że ulice należą tylko do Ciebie to lepiej oddaj prawko bo prędzej czy później przy twoim myśleniu wejdziesz w konflikt z prawem.

 3. Jeśli nie zlikwiduje się tych pasów w poprzek jezdni dla rowerzystów,to jeszcze wiele razy będziemy swiadkami tragicznych zdarzeń.Albo zrobmy deptak na Kozielskiej i rowerzyści będą sobie używać.

 4. Do szanownych komentorów z koziej dupy . Jak was tam nie było to trzymajcie swoje twarze zamknięte. Tam się zdarzyła dzisiaj tragedia. Dziecko swoich rodziców zostało potrącone przez samochód. Wyobraźcie sobie co teraz przeżywają rodzice i zamilknijcie ten jeden raz

 5. Nie wchodzisz na przejście puki ci nie ustąpi kierowca, a nie będzie tragedii! Sama nie raz jadąc rozsądnie musiałam gwałtownie hamować bo jakieś chamidło wlazło na przejscie bez zatrzymania się przed nim. NAPISZCIE JESZCZE, ŻE WSZYSCY KTÓRZY ZNAJDUJĄ SIĘ NA CHODNIKU JUŻ MAJĄ PIERWSZENSTWO.
  O tej godzinie nie da się szybko jechać przez Kędzierzyn ale za to piesi szybko wbiegają między samochody. Tak ciężko się zatrzymać na kilka sekund i upewnić, że bezpiecznie można przejść?
  Ludzie! Prawo prawem a rozsądek rozsądkiem! Jak można wejść na przejście widząc nadjeżdżający samochód? Szanujmy się wzajemnie!
  I jeszcze mała uwaga do rowerzystów, przed przejściem schodzimy z pojazdu i go przeprowadzamy !

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj