Potrącenie na pasach i zderzenie czołowe. Prokuratura wyjaśnia okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków

14

Wczoraj na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarło dwóch uczestników tych zdarzeń. Apelujemy do kierowców o dostosowanie swojego stylu jazdy i prędkości do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności.

Po godzinie 12:00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Piastowskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 72-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla kierując osobowym volkswagenem potrącił pieszego, przechodzącego przez przejście dla pieszych. 72-letni poszkodowany został przetransportowany do szpitala w stanie ciężkim. Pomimo wysiłku lekarzy, mężczyzna zmarł.

Kilkadziesiąt minut później, na trasie Większyce-Koźle doszło do kolejnego, tragicznego w skutkach wypadku. Tym razem samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. 72-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla jadąc swoim volkswagenem w kierunku miasta z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem MAN, którym kierował 37-letni mieszkaniec gminy Reńska Wieś. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 72-latek poniósł śmierć na miejscu.

Teraz pod nadzorem prokuratora funkcjonariusze będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności tych wypadków. Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i dostosowanie stylu jazdy oraz prędkości do warunków pogodowych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

14 KOMENTARZE

  1. Pomogę prokuraturze żeby nie musiała analizować przez dwa lata.
    W jednym przypadku ślepy dziadek rozjechał drugiego ślepego dziadka.
    W drugim przypadku kierujący jednym pojazdem zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do czołówki.

  2. to ten pierwszy i ten trzeci to będzie może ten sam wszyscy po 72 lata a te dwa jeszcze mają tego volkswagena jak by innych aut nie było głowa za mała

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj