Potrącenie dwóch dziewczynek obok szkoły. 88-letni kierowca nie widział, że weszły na zebrę

29

Do potrącenia dwójki dzieci doszło w piątek 18 września na ulicy Grunwaldzkiej w Śródmieściu. Na miejscu interweniowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia doszło w piątek około południa. Kierujący samochodem osobowym 88-letni mężczyzna, jadąc ulicą Grunwaldzką w kierunku dworca kolejowego, zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych w pobliżu szkoły, nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa znajdującym się na przejściu pieszym.

Doszło do zderzenia pojazdu z dwiema 8-letnimi dziewczynkami. Na miejsce skierowano policję oraz pogotowie ratunkowe. Ratownicy przebadali dziewczynki, które nie wymagały hospitalizacji. Na kierowcę pojazdu funkcjonariusze nałożyli mandat oraz 10 punktów karnych.

29 KOMENTARZE

 1. rozumiem, że można nie zobaczyć psa czy kota bo rzadko przewyższają maskę pojazdu ale jak ktoś już sam zeznaje że nie widzi ludzi przed sobą to po prostu trzeba mu zabrać prawo jazdy i tyle, tak jak 10 latkom nie sprzedaje się alkoholu i broni tak ludziom, którzy nie widzą nie powinno się pozwalać jeździć

 2. Niestety to nie jest pierwszy raz.I dalej nikt nic z tym nie robi.Czekają chyba aż zginie jakieś dziecko na tym przejściu to może ktoś w końcu zareaguje.

 3. Wprowadzono idiotyczną zasadę zatrzymywania się przed przejściem dla pieszych. Nawet gdy to tylko jedna, czy dwie osoby. Następnie hamowanie, ruszanie z miejsca, a za ca` 100 m następne przejście dla pieszych i ta sama sytuacja. Przedwczesne niszczenie elementów pojazdów, dodatkowe zużycie paliwa, zatruwanie środowiska.
  A piesi korzystają z tej zasady. Bardzo często nie zwracają uwagi że zagraża im niebezpieczeństwo i wchodzą, czy wręcz wbiegają na przejście, bo mają przecież takie prawo.
  Niektórzy z nich doszli już do takiej wprawy, że nie zwracają uwagi na to czy przekraczają jezdnię na wyznaczonym przejściu i spacerują sobie na ukos wolnym i swobodnym kroczkiem.

  • nie wiem jakie leki bierzesz ale jeśli uważasz, że zasada zatrzymywania się przed przejściem jest idiotyczna to albo zwiększ dawkę albo zmień leki, co wg ciebie należy robić widząc pieszych? przyspieszać żeby ci się nie zużyły klocki hamulcowe?

   • Tobie to nawet leki nie pomogą frustracie w każdym możliwym temacie. Kiedyś to każdy się obejżał 3 razy (lewo, prawo, lewo) zanim wchodził na pasy żeby przejść na drugą stronę a teraz idą na oślep albo wjeżdzają rowerami zamiast je przeprowadzać. Nie mówiąc już o deskorolkach czy hulajnogach. Przepis jest idiotyczny, bo pieszemu się łatwiej zatrzymać niż pojazdowi. Od tej pory coraz więcej ludzi jest potrąconych albo ginie. I jeszcze te bezmyślne robienie przejść dla pieszych zaraz za skrzyrzowaniami czy rondami zamiast dalej. Już sobie wyobrażam jak jest lód na jezdni to zatrzymywanie nagłe jak ktoś wchodzi i nawet nie popatrzy czy może przejśc tylko ma zakodowane w czaszce, że ma pierszeństwo i wali na oślep. To nie zwalnia od też myślenia, więc zastanów się chłopino zanim zaczniesz skomleć do kogoś.

     • Już tak nie miaucz, że człowiek r nie kliknął, odpisując w pośpiechu na ten głupawy komentarz. Ja też jak przechodzę przez ulicę na pasach, to się nie pcham na oślep, tylko patrzę co się dzieje na drodze.

     • ObejŻałem. Kurła. Chyba nie wytrzymam. Koźlaczku, sierotko. Poproś kogoś żeby nie dopuszczali cię więcej do klawiatury. Tak dla zachowania wyobrażenia, że człowiek, to jednak istot rozumna.

  • Zdaje się, że masz przedwczesne zużycie elementów mózgownicy i zużywasz zbyt dużo energii, pisząc te pierdoły. Jeśli nie umiesz jeździć po ulicach, to jedź na Saharę. Osobnik, który ceni swój samochód wyżej od człowieka, jest zerem.

 4. Dlaczego mój komentarz został usunięty?
  Boicie się prawdy?Musi na tym przejściu zginąć jakieś dziecko żeby ktoś w końcu się tym zajął?To nie jest pierwsza taka sytuacja i na pewno nie będzie ostatnią

  • @Paweł. Koniec z jazdą małolatów samochodami. Prawo jazdy dopiero od 30 roku życia! Gdyby te dziewczynki”trafił” 18 latek w BMW, to nie skończyłoby się na potłuczeniach.

 5. Sam wiek nie powinien być podstawą do zakazu prowadzenia pojazdów. Ale powinno być sprawdzanie sprawności psychofizycznej np. co 2 lata po przekroczeniu 70 lat.

 6. Juz tak nie miaucz, że człowiek r nie kliknął, odpisując w pośpiechu na ten głupawy komentarz. Ja też jak przechodzę przez ulicę na pasach, to się nie pcham na oślep, tylko patrzę co się dzieje na drodze.

Skomentuj