Potężny gazociąg w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszkańcy mają obawy. Będzie spotkanie z inwestorem

13
Foto: Gaz-System

W piątek 15 czerwca o godzinie 18.00 w Klubie Muzycznym Kajtek przy ul. Królowej Jadwigi 10 na osiedlu Piastów zostanie zorganizowane spotkanie przedstawicieli firmy GAZ SYSTEM S.A z mieszkańcami dotyczące budowy gazociągu na terenie naszego miasta.

Przez Kędzierzyn-Koźle będzie przebiegał strategiczny dla Polski gazociąg łączący Świnoujście z terminalem LNG  w Chorwacji. Inwestycja ma celu dywersyfikację dostaw gazu oraz poprawę bezpieczeństwa energetycznego całego kraju.

Nowy gazociąg  ma przebiegać głównie w terenach zalesionych. Jego budowa planowana jest w pobliżu osiedli: Cisowa, Lenartowice, Blachownia, Piastów, Blachownia i Sławięcice.

Mieszkańcy całego miasta mają sporo uwag i wątpliwości dotyczących tej inwestycji. Przede wszystkim obawy związane są z dużą wycinką lasu oraz z hałasem, jaki może emitować instalacja w pobliżu osiedla Piastów. Na spotkaniu przedstawiciele firmy Gaz System mają omówić przebieg budowy gazociągu oraz odpowiedzieć na pytania ze strony mieszkańców.

13 KOMENTARZE

 1. Mało już mamy smrodów, zanieczyszczeń powietrza, zakamienionej wody… To teraz jeszcze mają do tego dorzucić jakiś gazociąg… Kurcze może jeszcze elektrownie atomowa ktoś zechce tutaj wybudować? Jestem na Nie.

 2. Co ma gazociąg do smrodu czy zakamienionej wody w mieście. Ludzie zacznijcie się edukować zanim zaczniecie pisać bzdury. Chociażby nawet mieli tą elektrownie atomową postawić to jakie to ma znaczenie do powietrza, elektrownia atomowa jest bardziej ekologiczna i bezpieczna niż węglowa.

 3. Jakieś jaja. Na Piastach robota wre połną parą, hektary lasu wycięte, rury przywiezione i kładzione. I konsultacje?? Gdzie są ekolodzy, gdzie jest prasa? Dlaczego od marca, kiedy normalny mieszkaniec Piastów mógł zobaczyć nasilenie wyrębu lasu nie został o tym poinformowany? Spuszczacie się redahtory nad remontami dróg i objazdami, ale co do poinformowania o takich planach, to jesteście mysie c…y. W d..e se wsadzcie te konsultacje, jak budowa w toku.

  • wkoorw, poinformuj Lasy Państwowe, że nie mają prawa nic robić w lasach bez twojej zgody.
   ——————-
   A teraz bardziej poważnie. Widzisz tylko wycinkę pod rurociąg, ale w Nadleśnictwie wycina się dziesiątki razy więcej drzew.
   Odbyło się to spotkanie z inwestorem. Wytłumaczono jak będzie przebiegał rurociąg, gdzie powstanie tłocznia. Nie można się przyczepić do planów przebiegu inwestycji.
   Żadnej uciążliwości dla mieszkańców Piastów z istnienia sieci gazowej /rurociąg będzie przybiegał w ziemi/ nie będzie. Tłocznia będzie zlokalizowana przed kanałem /patrząc od strony Piastów/. Hałas z niej nie będzie wielki . Do Piastów odległość wyniesie przeszło 1 km. Do osiedla Blachownia około 500 m.

 4. Dlaczego gazociąg ma być przeprowadzony dwa razy przez Blachownię? To niesprawiedliwe! Żądam dla Piastów tego samego i jeszcze dostępu do morza! Śródziemnego oczywiście.

 5. Jeśli ma powstać kompresorownia to głównym problemem będzie hałas i to w różnych częstotliwościach i zależnie od przepływu.

 6. Nikt sie nie będzie z Wami dyskutował to jest specustawa i takie pionki jak mieszkańcy nikogo nie obchodzą. Stracą na wartości mieszkania i budynki blisko gazociągu, ryzyko wybuchu zawsze jest, a przy awarii będą ewakuacje, tylko idiota prowadzi gazociągi tak blisko osiedli, a większy idiota pozwala na to w swoim własnym mieście.

Skomentuj