Potężne opóźnienia na kolei. Pasażerowie czekają na pociągi od kilku godzin

0
Taki widok zobaczyli dziś pasażerowie, którzy zdecydowali się na skorzystanie z usług kolei. Fot. Agata

Gwałtowna burza, która kilka godzin temu przeszła nad Opolszczyzną spowodowała ogromne utrudnienia na kolei. Z informacji napływających od pasażerów wynika, że czekają oni po kilka godzin, nie wiedząc, kiedy zostanie przywrócony ruch.

Z naszą redakcją skontaktowała się czytelniczka Agata, która kilkadziesiąt minut temu chciała wybrać się w trasę pociągiem w kierunku Opola.- Miałam jechać pociągiem o 7.04, a na peronie stał jeszcze ten z 5.34. Podobno od momentu burzy żaden pociąg nie wyjechał ze stacji Kędzierzyn-Koźle ani też nie wjechał. Współczucia dla ludzi, którzy muszą korzystać z naszej poczekalni w kontenerze – napisała nasza czytelniczka.

Fot. Agata
Fot. Agata

Pasażerowie nie mają informacji, kiedy zostanie wznowiony ruch. Nie działa również aplikacja mobilna informująca o opóźnieniach pociągów.- Zerwana została trakcja. Przerwy w ruchu powstały około godziny 5. Uruchomiliśmy już dwa autokary z Kędzierzyna-Koźla w kierunku Opola. Problemy są również w kierunku Gliwic. Mieliśmy informację, że o godzinie 8 ruch zostanie przywrócony, ale póki co zarządca nie uporządkował torów – usłyszeliśmy od pracownika Przewozów Regionalnych.

Jak informują przedstawiciele PKP nie ma problemów z kursami pociągów na trasie Kędzierzyn-Koźle – Nysa.

Skomentuj