Poszukiwani ankieterzy, którzy policzą pasażerów w autobusach MZK. Stawka godzinowa to 25 zł

4

Jaka linia obsługuje największą liczbę pasażerów? Gdzie przydałyby się nowe przystanki? Który z rozkładów jazdy wymaga korekty? MZK Kędzierzyn-Koźle zleciło badania, które mają pomóc w usprawnieniu komunikacji miejskiej. Firma, która je przeprowadzi poszukuje chętnych do pracy w charakterze ankieterów.

Praca ankietera polegać będzie na liczeniu pasażerów podróżujących autobusami oraz zapisywaniu czasu przejazdu, zgodnie z otrzymanym harmonogramem. Realizator badania, Firma PTC Marcin Gromadzki, poszukuje osób, z którymi zawarte zostaną umowy zlecenia, z wynagrodzeniem w kwocie 25 zł brutto za godzinę pracy. Oferta skierowana jest szczególnie do osób młodych – pełnoletnich uczniów i studentów. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się pod adres e-mail: kedzierzyn@ptc-gromadzki.pl.

Badania zostały zaplanowane na dni od 26 do 31 marca. Obejmą one kompletnie wszystkie kursy każdej z linii w dniu powszednim oraz w sobotę i w niedzielę – w całym przekroju realizacji przewozów. Z kolei szkolenie kandydatów na ankieterów odbędzie się w najbliższy piątek, 25 marca.

Dane z badań posłużą opracowaniu koncepcji optymalizacji eksploatacyjnej komunikacji miejskiej – nowego układu tras linii i rozkładów jazdy – dopasowanego do występującego na rynku popytu.

4 KOMENTARZE

 1. Robert
  Układ komunikacyjny i sieci osadniczej KK nie uległ zmianie od 30 lat. Stąd tez próba mataczenia z numerami i relacjami tras komunikacyjnych mija sie z celem (skazany jest na niepowodzenie).
  Jedyne co nalezy poprawić to wprowadzenie na głownych ciągach cyklicznego rozkładu jazdy oraz wydłużenie w godzinach szczytu postojów technicznych na petlach aby opóźnienia spowodowane korkami nie przenosiły sie na kolejne kursy.

 2. Czyli w MZK nie ma nikogo, kto mógłby o strategii firmy coś powiedzieć? Nie wiedzą, jaki jest popyt i gdzie mają jeździć? Ale co miesiąc wpływa na konto okrągła sumka, prawda?
  Nie ma pewnie czegoś takiego jak monitoring i GPS z dokładnym czasem jazdy autobusu.

 3. Ankieterzy czy kontrolerzy którzy przy okazji spisu pasażerów skontroluje posiadanie ważnego biletu ?
  Może jeszcze jak na kolei po wymianie potoku pasażerów da sygnał do odjazdu ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj