Poszukiwana 19-latka zatrzymana ze ściganym 24-latkiem. W mieszkaniu były też narkotyki

2

W miniony poniedziałek, kryminalni ze Zdzieszowic zatrzymali dwie osoby poszukiwane. Za 24-latkiem został wydany list gończy, między innymi za liczne przestępstwa narkotykowe. Z kolei 19-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego poszukiwana była do odbycia kary za kradzież. Mężczyzna, aby uniknąć zatrzymania, schował się w skrzyni na pościel łóżka. Dodatkowo w mieszkaniu, w którym przebywali poszukiwani, policjanci znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające. Oboje zatrzymani zostali doprowadzeni do zakładu karnego, gdzie odbywają zasądzoną wcześniej karę.

W miniony poniedziałek (26.07), zdzieszowiccy kryminalni zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie zgodnie z ich ustaleniami, miała ukrywać się poszukiwana osoba. Drzwi do lokalu otworzył im mężczyzna, który zdziwiony był wizytą policjantów. Oświadczył, że osoba, której szukają mundurowi to jego brat, ale on w mieszkaniu przebywa sam.

Funkcjonariusze nie dali wiary jego słowom i przeszukali pomieszczenia. Wewnątrz, w jednym z pokoi zastali 19-letnią mieszkankę powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jak się szybko okazało była ona poszukiwana przez Komendę Powiatową Policji w Kędzierzynie- Koźlu do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież.

W trakcie dalszych czynności w innym pomieszczeniu policjanci znaleźli kolejną poszukiwaną osobę. Za 24-letnim mężczyzną został wydany list gończy. Miał on do odbycia karę półtora roku pozbawienia wolności, między innymi za uprawę, wytwarzanie i posiadanie narkotyków oraz kradzież. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania schował się w skrzyni na pościel łóżka.

Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu woreczek foliowy z białym proszkiem oraz kilka tabletek. Wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że są to środki odurzające.

Poszukiwane osoby zostały zatrzymane i przewiezione do zakładu karnego, gdzie odbywają już zasądzoną karę. W związku z ujawnieniem środków odurzających, policjanci prowadzą w tej sprawie osobne postępowanie.

2 KOMENTARZE

Skomentuj