Posprzątają swój dom, Polskę! Dołącz do akcji „Dziewiątki” z okazji Dnia Niepodległości

3

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 zaprasza do udziału w ekologicznym happeningu pod nazwą „Razem dla Polski”. To kolejna edycja akcji, której celem jest posprzątanie naszego otoczenia, a wszystko to z okazji upamiętnienia 103. rocznicy odzyskania niepodległości.

Uczcić wielkie rocznice można na różne sposoby, jedni składają kwiaty, inni organizują wzniosłe apele, a jeszcze inni sprzątają… i właśnie to chcą zrobić dla swojego domu, dla Polski. Tak uczci 103. rocznicę odzyskania niepodległości społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, która do akcji zaprasza wszystkich mieszkańców miasta.

Już 6 listopada od godziny 10 odbędzie się wielkie sprzątanie. Szkoła apeluje, aby każdy zainteresowany akcją zorganizował własną grupę, z którą posprząta najbliższą okolicę.

To będzie świetny przykład na to, że patriotyzm to współodpowiedzialność za miejsce, w którym żyjemy oraz wdrożenie do postawy uwrażliwienia na wartości ogólnoludzkie. Chcesz zrobić to sam? – Świetnie! Chcesz z rodziną? – Świetnie! Z kolegami, drużyną, ekipą z podwórka… – Świetnie! – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Wystarczy nazbierać nawet jeden worek śmieci i umieścić go w odpowiednim do tego miejscu. Zrobić kilka zdjęć, napisać kilka słów (kiedy, gdzie, kto działał, ile osób?) i wysłać je na adres dyrektorpsp9@kedzierzynkozle.pl lub umieścić na swojej stronie, przesyłając link. Jeśli ktoś nie może dołączyć do akcji 6 listopada, może zrobić to w innym dniu i również przesłać zdjęcia.

W ten sposób zbudujemy ogólnopolską sieć uśmiechniętych i dumnych Polaków, którzy biorą sprawy w swoje ręce – dodaje dyrektor.

Honorowym patronatem inicjatywy jest Sabina Nowosielska, prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle.

Efekty poprzedniej edycji akcji można zobaczyć tutaj (kliknij, aby przejść).

3 KOMENTARZE

Skomentuj