Posprzątają las, aby uwolnić swoje otoczenie od śmieci. Nietypowy Dzień Niepodległości w „Dziewiątce”

2

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 zaprasza do udziału w ekologicznym happeningu pod nazwą „Razem dla Polski”. To już cykliczna impreza, której celem jest posprzątanie okolicy, a wszystko to z okazji upamiętnienia 104. rocznicy odzyskania niepodległości.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 postanowiła w niecodzienny sposób uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie z mieszkańcami miasta społeczność szkolna posprząta swoją okolicę.

Już 5 listopada na terenie szkoły odbędą się uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości. O godzinie 10.00 uczestnicy obchodów wyruszą na wspólne sprzątanie lasu. Wystarczy nazbierać nawet jeden worek śmieci i umieścić go w odpowiednim do tego miejscu. Zrobić kilka zdjęć, napisać kilka słów (kiedy, gdzie, kto działał, ile osób?) i wysłać je na adres dyrektorpsp9@kedzierzynkozle.pl lub umieścić na stronie facebookowej szkoły. Jeśli ktoś nie może dołączyć do akcji 5 listopada, może zrobić to w innym dniu i również przesłać zdjęcia.

W tym roku pojawi się również dodatkowa akcja ekologiczna Zero Waste.

Przewietrz swoją szafę i daj posiadanym już od dawien dawna przedmiotom drugie życie. “Szkolna EkoGiełda” to okazja do wymiany, odsprzedania, podarowania komuś swojego wyposażenia. Zero Waste w „Dziewiątce” to również współczesny przejaw odpowiedzialności za małą ojczyznę i świat, w którym żyjemy! – mówi Wojciech Czapla, dyrektor szkoły.

Drogi Rodzicu naszych „dziewiątkowych” dzieci, mieszkańcu Kędzierzyna-Koźla – zachęcamy do udziału w obu częściach wydarzenia. Będziemy szczęśliwi, jeśli udacie się na leśny spacer, ale i gdy skorzystacie z okazji “Szkolnej EkoGiełdy”. Decyzją Rady Rodziców użyczenie miejsca (ławka szkolna) kosztuje 10 złotych, a dochód przeznaczony zostanie na wsparcie edukacyjnego przedsięwzięcia #HatNotHatePolska, w którym szkoła bierze udział – apeluje dyrektor.

Honorowym patronatem inicjatywy jest Sabina Nowosielska, prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle.

Harmonogram :

10:00 – uroczyste otwarcie wydarzenia – spotkanie przy wejściu głównym PSP 9.

10:00 – 12:00 – wspólne sprzątanie lasku przy Alei Lisa.

12:15 – otwarcie “Szkolnej EkoGiełdy”.

Imprezy towarzyszące:

“Szkolna EkoGiełda” – przynieś rzeczy zalegające w szafie i daj im drugie życie, (bibeloty, ozdoby, ubrania, gry, książki itp.) kawiarenka, ciepły poczęstunek, zajęcia sportowe, rekreacyjne i kreatywne dla najmłodszych uczestników w tym zabawy detektywistyczne.

2 KOMENTARZE

  1. Takie tam sowieckie SUBOTNIKI. Może ukaińcy za wikt i opierunek pomogą posprzątać najjaśniejszą ludową. A.. ja mam garaż do posprzątania. Wywalę to do lasu. Benzen też leci w powietrze w mieście mozliwosci. To i ja narobie pod siebie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj