Posłowie Kukiz’15 przyjechali rozmawiać z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla

4
Paweł Grabowski, Agnieszka Ścigaj i Marek Piasecki przed spotkaniem z mieszkańcami w "Chemiku".

Na ulicach Kędzierzyna-Koźla można dziś było spotkać posłów Kukiz’15 Agnieszkę Ścigaj i Pawła Grabowskiego. Trwa także spotkanie w Domu Kultury „Chemik”.

Zarówno Agnieszka Ścigaj, jak i Paweł Grabowski, kandydują w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obecnym posłom w Kędzierzynie-Koźlu towarzyszy radny Marek Piasecki.

– Ostatnie trzy dni spędziliśmy na bezpośrednich spotkaniach z mieszkańcami Opolszczyzny. Bardzo cieszymy się, że dziś możemy być w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z ludźmi na ulicy mamy obraz tego, jak jesteśmy odbierani zarówno my, jak i nasze ugrupowanie. Padają słowa wsparcia, ale jest też oczywiście krytyka, którą również uważamy za wartościową – mówi Paweł Grabowski.

– Polscy konsumenci są w Unii Europejskiej traktowani jak konsumenci drugiej kategorii. Przykład to z pozoru takie same produkty, które na rynku polskim mają gorszy skład. Chcemy z tym walczyć – mówiła Agnieszka Ścigaj, wymieniając priorytety, którymi Kukiz’15 chce zająć się w Brukseli.

Wśród tematów lokalnych posłowie zamierzają w Kędzierzynie-Koźlu poruszyć m.in. problem zanieczyszczenia powietrza benzenem. Jednocześnie zbierają podpisy pod listą kandydatów do Europarlamentu. Potrzeba ich aż 10 tysięcy.

4 KOMENTARZE

Skomentuj