Poślizg i zderzenie z ciężarówką. Wypadek na ulicy Kozielskiej. ZDJĘCIA

8

W czwartek około godz. 14:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Stanisława Moniuszki i ulicy Kozielskiej. Na miejscu interweniuje straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, dwie kobiety podróżujące osobowym peugeotem, jadąc ulicą Stanisława Moniuszki, wpadły w poślizg i nie zdążyły wyhamować przed skrzyżowaniem z ulicą Kozielską, gdzie uderzyły w bok naczepy pojazdu ciężarowego. Siłą uderzenia pojazd wypadł z drogi.

Kobiety trafiły pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego. Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Mogą występować utrudnienia w ruchu.

– Zimowe, często trudne warunki panujące na naszych drogach, silne opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń. Dlatego przy śliskiej nawierzchni warto zwiększyć odstęp pomiędzy pojazdami. Jedźmy wolniej i ostrożniej. Na mokrej nawierzchni łatwo wpaść w poślizg – apelują służby.

8 KOMENTARZE

  1. Ciekawe ile na wachlarzu miała ciężarówka? Nie ma to znaczenia bo ewidentna wina Pan ale auto można jeszcze naprawić przy dzisiejszych cenach aut używanych.

  2. A wystarczyło posypać drogi solą. Przecież to zima a alerty pogodowe o opadach śniegu są rozsyłane od wczoraj. Ale czemu się dziwić. Tak jest od zarania. Wyjadą w nocy

  3. O 20 jechałem Moniuszki i ostatnie 30m przed Kozielską to sam lód. ABS nic nie pomagał w hamowaniu. Jaki ciul odpowiada za to, że mimo wypadku o 14.30 dalej jest tam tak ślisko, że można znów walnąć.

  4. No, niestety w takich warunkach pogodowych trudno przewidzieć zachowanie samochodu. Mam nadzieję że skończy się tylko na lekkich obrażeniach. A co do całej ulicy Kozielskiej i JP 2 : po przebudowie i re-aranżacji tych ulic powinno się zmniejszyć dopuszczalną prędkość wszystkich pojazdów do maksymalnie 40 kmh, bo niestety te uliczki (bo to co teraz mamy trudno nazwać ulicami) są nie do końca bezpieczne dla wszystkich użytkowników ruchu. A mówię to jako kierowca z ponad 20-letnim doświadczeniem. Tylko tak można zwiększyć bezpieczeństwo na trasie od ronda aż po osiedle Piastów.

    • Niestety muszę przyznać rację. Zaraz po przebudowie pisałem że to nie wypał jest… czy jest jeszcze na tym forum obecny niejaki observer, niech sie wypowie. Przypuszczam że zmienił sobie nick-a ponieważ już dawno tu nie występował, a tak na poważnie to wypowiadają sie tutaj i tak osoby piastujące urzędowe stanowiska. Mało tego, panuje cenzura nie wszystkie wypowiedzi są publikowane. Tu swoją zasługę mają operatorzy szanownego portalu 24kk.
      Czasy sie zmieniają… czy wy jesteście nie zależni?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj