czwartek, 28 marca 2024 23:00

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira spotkała się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. WIDEO

O swojej historii, nadchodzących wyborach i znaczeniu obywatela w polityce rozmawiała z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla posłanka Klaudia Jachira.

W środę w Domu Kultury „Chemik” odbyło się spotkanie z posłanką Klaudią Jachirą, które poprowadził Michał Nowak. W debacie z udziałem polityka z listy Koalicji Obywatelskiej uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

- Zobaczyłam, że można połączyć satyrę polityczną i pewne narzędzia, które otrzymałam, kończąc szkołę teatralną. W 2019 roku stanęłam przed decyzją, czy chcę zostać satyryczką, czy to jest moment, gdzie to, o czym mówię, przekłada się na wynik wyborczy. Jestem w obowiązku dotrzymać obietnicy, którą złożyłam startując do sejmu i otrzymując mandat poselski. Wracając z Sejmu do domu, zastanawiam się, czy zrobiłam wystarczająco dużo - mówiła na spotkaniu posłanka Klaudia Jachira.

Grzegorz 30.03.2023 12:55
Trzeba tylko pamiętać, że siatkówka klubowa to rozgrywki między Polską, a Włochami. Bo rusków już nie ma. Inne kraje się w ogóle nie liczą. Więc nazywanie tego Ligą Mistrzów to gruba przesada. No i siatkarze to też zawodnicy, którzy są za wysocy na piłkę nożną (nie każdy może być Zlatanem) i za mało sprawni fizycznie, by grać w koszykówkę.

jasiek 30.03.2023 09:50
Kosmiczny mecz ZAKSY , to nie podlega dyskusji . Oprócz świetnej gry moją uwagę zwróciła migawka z pobytu gości w szatni. Kiedy zobaczyłem podarte , dziurawe obicie ławki zwyczajnie zawstydziłem się . Tak nie wiele przecież trzeba, szatnia gości przecież świadczy o gospodarzu. Pozdrawiam kierownictwo .

Realista 30.03.2023 07:05
Brawo siatkarze!!! Do pełni szczęścia brakuje tylko lepszego komentatora,poziom Bednarka co najwyżej na 2 ligę.

🇨🇵 ℤ𝔸𝕂𝕊𝔸 🇨🇵 29.03.2023 23:11
Dobrze, że Zaksa sobie wypracowała sporą przewagę od początku pierwszego seta, bo mogło być nerwowo przez moment. Perugia kropnęła dwa asy ale potem kozły się ogarnęły i zaczęły kontrolować grę. Dobrze, że zagrywka naszym siedziała w tym secie. Trochę ruszyli Perugię i od razu były tego efekty. Set pod kontrolą i pewne zwycięstwo. Początek drugiego seta wyrównany. Szkoda głupio traconych punktów. Najpierw Paszycki nie podbija piłki a Śliwka atakuje w aut. Potem znowu go blokują. Nie można takich punktów oddawać jak mamy piłki po swojej stronie. Perugia odskoczyła na trzy punkty. Trzeba ich docisnąć zagrywką i się ogarnąć. I od razu Smith ładuje dwa asy i straty odrobione. Tłucze ten Herrera na tym ataku i znowu tracimy dwa punkty. Na szczęście Kubańczyk dotyka siatki i jest remis w końcówce. Była piłka na skończenie seta i przekombinowali. Co oni wymyślili w tej akcji. Powinno być 2-0. Potem Śliwka znowu nie kończy ataku i przegrany set na własne życzenie. Musi chłop zacząć lepiej grać, bo z takim zespołem jak Perugia każdy punkt jest istotny. Trzeci set w miarę wyrównany od początku. Leon ostatni dotykał piłki po tym wybiciu i ważny punkt dla Zaksy. Nasi trochę odskoczyli ale trzeba uważać na każdą piłkę. Dobrze, że Płotnicki nie ma narazie swojego dnia na zagrywce, bo ostatnio w lidze robił serie asów. Bednorz ładnie dziś tłucze na ataku. Kozły powiększają przewagę w drugiej części seta. Śliwka nie dojechał z formą dziś w ataku. Dwie czapy pod rząd i tracimy znowu dwa kolejne punkty. Dobrze, że się nasi ocknęli z letargu w końcowce i pewnie wygrali trzeciego seta. I już powinno być po meczu jakby nie ten błąd w drugim secie. A tak walczymy dalej. Dobry początek Zaksy w czwartym secie i mamy już wypracowaną przewagę na początku. Dobrze, że dziś Perugii nie siedzi za bardzo zagrywka. Trzeba to wykorzystać i domknąć ten mecz w czterech setach. Co jest szansa na powiększenie przewagi to Śliwką nie kończy. Szkoda, że nie mamy lepszych rezerwowych na przyjęciu, bo trener boi się go zdjąć chociaż na chwilę. Ochłonął by trochę, bo mu dziś nie idzie. Dobrze, że Bednorz jest w gazie. Połowa seta i już pięć punktów przewagi kozłów. I znowu zaczęły się głupie błędy. Cztery punkt z rzędu stracone przy zagrywce Gianelliego. Terez znowu trzeba walczyć o każdy punkt. Znów Śliwka nie skończył. Dobrze, że Kaczmarek poprawił po ponowieniu akcji. Na szczęście Zaksa znów odskoczyła. Ale trzeba uważać na te zagrywki do końca, bo Leon kropnął asa. Dobrze, że tylko jednego. Potem Płotnicki pogonił nas zagrywką i blok na Kaczmarku. Na szczęście kolejną zepsuł. Kapitalny blok na koniec. Ważne, że udało się wygrać za trzy punkty, mimo porażki na własne życzenie w końcówce drugiego seta. Mamy dobrą zaliczkę przed rewanżem. Wystarczy wygrać dwa sety a w razie przegranej za trzy punkty jeszcze zostaje szansa w złotym secie. Zasłużone MVP dla Bednorza. Kończył ciężkie i ważne piłki dzisiaj. Jakby Śliwka zagrał jeszcze na swoim poziomie to by był pogrom. Musi się sprężyć na rewanż. Jest szansa na polski finał. Połowa zadania wykonana przez obie drużyny.