Poseł Witold Zembaczyński przekonywał mieszkańców Kędzierzyna-Koźla do przyjęcia euro. WIDEO

14

Na ulicy Wojska Polskiego mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogli spotkać dziś posła Nowoczesnej Witolda Zembaczyńskiego, który uczestniczy w kampanii promującej wejście Polski do strefy Euro.

Posłowi towarzyszył przewodniczący Młodych Nowoczesnych i wiceprzewodniczący Nowoczesnej Andrzejem Prendke, Dawid Huczek z Młodych Nowoczesnych i Marcin Wołyniec z kędzierzyńskiej Nowoczesnej.

– W sytuacji, w której mamy tak poważne problemy gospodarcze, tak jak w sytuacji zagorzenia militarnego NATO zapewnia nam względy spokój, w sferze bezpieczeństwa gospodarczego ten względny spokój możemy uzyskać poprzez wejście do strefy euro – przekonywał poseł Witold Zembaczyński.

– To już nie jest pytanie, czy Polska wstąpi do strefy euro, tylko kiedy. Jako Młodzi Nowocześni bierzemy na siebie tę odpowiedzialność, aby o euro informować, wykonując robotę rządu, który nie robi nic albo wręcz szkodzi – stwierdza Andrzej Prendke.

Politycy rozdawali mieszkańcom ulotki informacyjne i rozmawiali o korzyściach wynikających z przyjęcia euro. Relacja wideo:

14 KOMENTARZE

 1. Żaden kraj nie skorzystał na wprowadzeniu euro!!! Dlaczego bogate kraje jak Anglia Szwajcaria Norwegia nie chca euro?!
  Jak zrobia Polsce przelicznik 1do1 to moga Euro wprowadzic

  • Pan poseł RP Witold Zembaczyński jest z listy Koalicja Obywatelska wybierany w Opolu. Czyli z przybudówki PO. Kraje przyjmując Euro, a mające gospodarkę jak Grecja, Słowacja i inne są zachwycone tym przyjęciem, aż dojść nie mogą obywatele. Dla zainteresowanych: sprawdźcie sobie siłę nabywczą pensji w poszczególnych krajach UE, pamiętając o wydatkach na życie takich samych jak w Niemczech (RFN).
   W swoim czasie w Szwajcarii odbyło się referendum o wejściu do UE. Wypadło NIE !!! Dlaczego ? Odpowiedz jest prosta.

   Z szanownym podszywaczem zgadzam się w pełni.

 2. Ojciec posła Zembaczyńskiego był nawet sensownym politykiem czy też rozsądnym wojewodą opolskim.🙄

  Natomiast jego syn – ten „Nowoczesny” poseł – ma tak porąbane i nawalone pod sufitem, i takie nieraz wygłasza „mądości”, że takich durnot oraz bełkotu, to chyba żadna ustawa nie przewiduje😆😎

 3. To ta „Nowoczesna” która PIT-u nie potrafi wypełnić zna się na gospodarce?
  Jeśli się bierze łapówy w euro to głupio iść do kantoru i wymieniać na złotówki.

 4. € to nie jest najlepsze rozwiązanie dla Polski, mówię to ja Ryszard pracujący w PE w Brukseli. Mi € pasuje, bo zasysam pieniądze przebrzydłej Europy, a część wydaję w Polsce, ojczyźnie mojej ukochanej, dla której robię wszystko co w mojej mocy. To dzięki wam wyborcy mogę dostatnio żyć, robić drobne przekręty na kilometrówkach, zatrudnianiu fikcyjnych asystentów, no i latać do Kataru wspierając ich futbol. Ja zawsze jestem tam gdzie pachnie piniondz, mało nie zostałem prezesem waszej ZAKSY…

  Wracając do €, wam się to nie opłaca, bo i tak nie macie z Europą nic wspólnego. Zbadaliśmy Polskę i 1/3 kraju tęskni za uciskiem jak za zaborców. My PiS to wiemy i podejmujemy wiele działań, one już skutkują. Zabieramy ile się da i dzielimy się z naszymi wyborcami.
  Nam wystarczy wąskie grono wyborców, beton, by trwać u władzy, takie pohukiwania syna wojewody jeszcze z czasów komuny na nas nie działają, bo sami widzicie co robi €.

  NA Chorwacji już wszystko zdrożało i na wakacje się przekonacie, jak was bracia Słowianie złupio. Słowacy cierpią i na zakupy do Polski przybywają by bagażniki Skód zapakować przed „polskimi” Biedaronkami. Czesi nie chcą € mimo, że ich gospodarka ma się lepiej, a ludzie zarabiają więcej realnie niż Polacy.

  JA się cieszę, że mamy TVP i przekaz prawdy, że Niemcy już praktycznie wszystkiego nam zazdroszczą. Zazdroszczą podwyżek pensji w KGHM o 13%, jakie wywalczyło tam ze kilkanaście różnych związków zawodowych. Ważne że nasz elektorat PiS dostaje i jest zadowolony.

  Inflacja maleje. Dobrze, że ludzie nic nie rozumieją jak działa inflacja, elektoratowi się wydaje, że jak inflacja maleje to im ceny będą spadać. Teraz jest 17% a za rok będzie 10%, luz spada. A wynik działania 1,1*(1,17*x)) to jest zbyt skomplikowana matematyka… Wyborcy PiS nie znają się na procentach, do nich przemawia jedynie procent wlany do gardła. My to wiemy i wstrzymujemy się ze wszelkich sił by wódka Wam nie zdrożała. Wiem wiem za Tuska najtańsza była za 13zł flaszka, teraz takiej ceny nie ma, chyba, że w małpce.

  Żaden intelektualista nie przekona Polaka do €, bo Polak swój CHonor i MONdrość ma, wyssał je od dziada i pradziada spacerującego na boso za koniem.

 5. Pan Zembaczyński niech poczyta o niedawnym wprowadzeniu Euro przez Chorwację,są nawet filmiki z chorwackiego Lidla,np,cena najtańszej wody mineralnej to 1,50 zł na nasze,gdzie przed wprowadzeniem Euro poniżej złotówki ta woda była.
  Pamiętam też jak Słowacja wprowadziła Euro,jeżdziłem tam wtedy,hamburger w budce przed wprowadzeniem 5 złotych po wprowadzeniu 7 złotych.

 6. Kraje UE które jako ostatnie do tej pory przyjęły jako walutę Euro żałują tego. Jeśli by był przelicznik jak na zachodzie to znaczy te zarobki w stosunku do cen to OK. Ale nie będzię więc nie ma mowy. Zresztą widać ostatnie lata jak UE Polskę oszukują. Jakieś uzależnienia-ustawy by dostać kasę z KPO czyli szantaż. Czemu inne kraje tego nie muszą ? Chyba nie taka umowa była jak wchodziliśmy do UE.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj