Poseł Violetta Porowska za utrzymaniem wieku emerytalnego. Konferencja w Kędzierzynie-Koźlu. WIDEO

39

Wycofanie się z reformy podwyższającej wiek emerytalny wprowadzonej przez rząd Platformy Obywatelskiej było jedyną słuszną i sprawiedliwą decyzją – przekonywała w Kędzierzynie-Koźlu poseł Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska.

Poseł Violetta Porowska w swoim kędzierzyńskim biurze spotkała się z dziennikarzami, aby rozmawiać o polityce senioralnej Prawa i Sprawiedliwości. Towarzyszyła jej przewodnicząca struktur powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu i radna miejska Katarzyna Kukolka-Bogocz oraz Tobiasz Gużda reprezentujący młodzieżówkę. Violetta Porowska zaczęła od przypomnienia decyzji rządu Platformy Obywatelskiej podwyższającej wiek emerytalny. Tamta reforma została następnie wycofana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

– Mija 10 lat od momentu, gdy weszła w życie decyzja Donalda Tuska, Koalicji Obywatelskiej i PSL o podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat. W tym wieku zdaniem Donalda Tuska i jego rządu polscy obywatele mieli przechodzić na emeryturę. To działanie to jedna z ciemniejszych kart rządu Donalda Tuska, dlatego, że było dokonane wbrew woli własnych obywateli. Z dnia na dzień Polacy dowiedzieli się, że mają dłużej pracować – mówiła poseł Violetta Porowska.

– Jedną z kluczowych decyzji, które podjął rząd Prawa i Sprawiedliwości było przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego – 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn, jak i możliwości wyboru. Jeżeli ktoś chce przejść na zasłużoną emeryturę, to może to zrobić. Stało się to faktem 1 października 2017 roku – dodała.

Poseł Violetta Porowska wyliczała także, jak wzrosły emerytury w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości, zapewniając, że polityka senioralna nadal będzie jednym z priorytetów rządu, gdyż przynosi wiele korzyści społecznych. Relacja wideo:

 

39 KOMENTARZE

 1. Obawiam się, że przy galopującym wyludnieniu Polski i spadku dzietności partia PiS wkrótce sama „podwyższy” wiek emerytalny. O ile utrzyma władzę. Sam ZUS zapowiadał niedawno, że na świadczenia dla przyszłych emerytów nie będzie miał kto pracować. Brak logiki w tym wystąpieniu.

 2. Bo jak wiadomo wydłużenie wieku emerytalnego to była szpilka wbita w polskie społeczeństwo przez Donalda Tuska. Wcale nie chodziło o ratowanie gospodarki i utrzymanie dobrej kondycji kraju. Lepiej rozdawać pieniądze na prawo i lewo. Już nie mówiąc o tym że kobiety domagają się równouprawnienia, przy czym emeryturka w wieku 60 lat i brak powołań do wojska. Obłuda.

 3. Sporo w tym oświadczeniu manipulacji ale faktycznie P.O chciała żebyśmy pracowali do starczego wieku.Człowiek często po 60 tce to wypróżnić sie normalnie nie może a kręgosłup nawala w każdej chrzątce.Ale do tyry,zarabiać na cud gospodarczy bo młodym się nie chce

  • Zalezy ktorym mlodym, ja sie uwarzam za mlodego, i mi sie bardzo chce. Mam kredyty, jak wiekszosc mlodych, i nie ma prawa mi sie niechciec:) tyle ze wartosc obciazen ktore w ostatnim czasie sie pojawilo zaczyna byc nie do zniesienia. Wy „starsi” macie problem z wypróżnieniem i kregoslupem, my w Waszym wieku bedziemy mieli gabke zamiast mozgow, cisnienie jest ogromne.

 4. Oj tam, oj tam. Przecież Donald T – szefuńcio platformy o – kilka razy obiecywał ,że nigdy NIKOMU nie podniesie wieku emerytalnego.
  A jak mówił Zdradek S – sołtys z Chobielina – że wystarczy dwa razy obiecać ,to jest tak samo jakby zrobić.

  Czyli wychodzi na to, że premierek Donald T. NIGDY i nikomu nie podnosił wieku emerytalnego!
  Przecież wszyscy w Kędzierzynie-Koźlu wiedzą, że Donald T. ZAWSZE mówił i mówi prawdę całą dobę i nigdy NIE kłamie 😾

 5. Można mieć nadzieję, ze Violcia w wieku emerytalnym, czyli wkrótce, uwolni nasze województwo ze swej działalności…

 6. Było z sali pytanie że ludzie żyją coraz dłużej ,chyba nie w Polsce jak mamy 200 tysięcy nadmiarowych zgonów .Mnie te konferencje do niczego nie przekonają,w tym kraju na wybory już nie pójdę .

 7. I co z tego że przywrócili wiek emerytalny, podwyższają emerytury i najniższą krajową skoro podwyżki cen dosłownie wszystkiego doprowadzają do ruiny rodzinne budżety. To co się dzieje to jakaś kpina ze społeczeństwa a wszystko zaczęło się od kosmicznych cen węgla a później prądu.

  • No WŁAŚNIE @Realuista 😕 !!!! A to wszystko DLATEGO, że Kaczyński napadł zbrojenie na Ukrainę 🥴

   I w dodatku zbudował DWIE rury Morda Strima dla Niemców 🙄
   W dodatku zapewniał – że to nie jest żaden chwyt PO-lityczny !!! tylko bardzo korzystny dla Polski NUMER gospodarczy 😳

   JEDYNA nadzieja w tym, że wróci do władzy nasz UKOCHANY Donaldu Tusku – 🤗 – na BIAŁYM kuniu 🤗 👏👌👍

   Bardzo ZRESZTĄ niesłusznie nazywany folksdojczem , czy też karaluchem, a NAWET rudym Waranem z Comod’ą 😎

 8. Chciałbym, szanownym dyskutantom, przypomnieć, że wysokość emerytury obecnie wylicza się dzieląc kapitał zgromadzony na koncie w ZUS przez średnią długość trwania życia publikowaną corocznie przez GUS.
  Więc statystycznie (z pozycji budżetu) nie ma znaczenia czy emeryt bierze emeryturę w wysokości 2000 zł przez 20 lat, czy 4000 zł przez 10 lat.
  Problemem są tylko te osoby, które nie wypracowują sobie minimalnej wysokości emerytury, gdyż do nich trzeba dopłacać. Ale to nie jest jakiś duży problem.
  Wniosek:
  Dyskusja na temat wieku emerytalnego nie ma więc żadnego sensu bo przy obecnej zasadzie emerytury kapitałowej zmiana wieku emerytalnego nie ma wpływu na obciążenia budżetu.
  Wg niektórych ekonomistów i polityków (oby Ci wygrali wybory) trzeba znieść pojęcie wieku schodzenia na emeryturę a w to miejsce wprowadzić warunek, że możesz schodzić na emeryturę niezależnie od wieku o ile z wyliczeń wychodzi Ci co najmniej emerytura minimalna, czyli na 1.03.2023 1588,44 zł ( aby budżet nie musiał dopłacać).

  • Emerycie kapitałowy, z Twojego postu wnioskuję, że w opisanym przez Ciebie przypadku pobierania emerytury w wys. 4000. przez 10 lat i uda się pobierającemu je przeżyć to potem nie dostanie ani złotówki? Nigdy nie słyszałem o takim przypadku.

 9. PiS ma rację, nikt tak nie chroni społeczeństwa jak PiS. Polska jest wolna od afer, a lista 800 afer PiS na portalu wiesci24 to pomówienia. Nie jest też prawdą, że PiS wydał ( zmarnował ) 600mld złotych na swe pomysły.
  Już wkrótce Niemcy nam za wszystko zapłacą reparacjami. Do tego Morawiecki nie skłamał mówiąc, że mamy już dostać KPO, było na bilbordach.
  Obajtek chroni portfele Polaków, Sasin dba by było ciepło, Ziobro dba by sądy działały, Kamiński dba o granatniki w policji, Wąsik siedzi i słucha Was przez Pegasusa, Morawiecki skręca Izerę, Horała buduje CPK, Kowalski dba o rolników i bezpieczeństwo energetyczne.

  Mamy wolne media publiczne TVP, które każdy dobrowolnie wspiera obowiązkowym abonamentem jak i również z podatków. Będziemy mieli Pałac Suski w stolicy jako symbol odbudowy i powstania z kolan.

  Właśnie kolan, Jarosław jest w szpitalu z drugim kolanem, coś idzie nie tak, że jeszcze nie wyszedł na nogach. Pod dywanem toczy się walka, kto po Nim, a ten w szpitalnej sali patrzy kto czyha na Prezesa. Stalin w takich chwilach rozpoczynał czystki, czy Jarosława jeszcze stać na ostatni wysiłek???

 10. Odgrzewa stare kotlety. Rząd dawno to klepnął i wszyscy o tym wiedzą, a ta pani już nie ma co mówić, to gra puszcza zdartą płytę. Byle tylko być na zdjęciu w mediach. Parcie na szkło (bo nic więcej) godne podziwu.

 11. Żenada dla tej wypowiedzi Pani z PIS, nic mądrego i wnoszącego dla ludzi którzy utrzymują ten kraj i budżet z płaconych podatków i składek ZUS

 12. Violka, nie strój się w nie swoje piórka. Pamiętamy kim byłaś i co robiłaś w minionych latach w K-K gdzie było SLD i były dobre twoje czasy za wojewodów z SLD, PO potem jak przyszły czasy PiS nastąpiła twoja przemiana na aktywistkę z PiS, no i dzisiejsze twoje gadki wzorem z starych PRL-owskich czasów z zebrań aktywu Związku Socjalistycznej Młodzieży ponoć polskiej. Radzę przestań przebierańcu już grać. Pora przestać cwaniakować i ślizgać się.
  Znamy Cię i wiemy co jesteś warta. Ohy i ahy, intrygi i puste słowa to za mało, aby być posłem. Na szacunek i uznanie pracuje się latami, a nie pustymi słowami i obiecankami no i wizytami u szefów większych firm w naszym grajdołku. Po co to wiadomo. Mam przeczucie, że to pajacowanie Violki już niedługo, jesienią skończy się. Nie wszystko co jest mocno kolorowe i to w tonacji czerwieni, oraz głośne. jest dobre. Dlaczego dzwon jest głośny, bo jest wewnątrz pusty.

 13. Hmmmmm 😕 Tak się zastanawiam – jakby Ci tu odpowiedzieć @Mirek?? 🙄🤔
  Noooooooooo KURDE, ale masz rację! 😉👌🤭

  A NAWET 100% racji – w mordę jeża 😎

  • W tym SOK-u ktoś kiedyś podobno mocno coś kasowo nawywijał i mówią, że temida wtedy posłuchała prokuratora i wydała surowe swoje zdanie.
   Są ludzie co pamiętają tą aferkę i mówią, że w jakimś rejestrze to zanotowano. Teraz to mamy inne czasy i to co było to było i nie wadzi być funkcyjnym w partii Pani cebulowej. Huraa niech żyje partia i gastronomiczny i nie tylko geszeft.

 14. Z danych o zgonach z parafii na osiedlu Blachownia za ostatni rok 11.2021-11.2022:
  + mężczyzn – 32; średnia wieku – 68 l.
  + kobiety – 20; średnia wieku – 67 l.
  Średnia wieku kobiet i mężczyzn = 67,5 l
  No comments.

  • Prawidłowo. Nie są obciążeniem dla Skarbu Państwa. Ah, gdyby byłby wyższy wiek emerytalny to jeszcze dołożyli trochę grosza do niego, a tak byli bezproduktywni.

 15. Pani Violu daj Pani sobie już na wstrzymanie, powtarzasz się. Pamiętamy twoje działanie w minionych czasach gdzie było SLD, PO u władzy i były to dla ciebie dobre czasy i stanowiska u wojewodów Pogana, Rutkowskiej. Teraz
  szykuje się twoja plajta w jesiennych wyborach. Nie wybiorą i nie będzieszl miała mandatu. Prywat zdrowie teraz nie wystarczy i nie pomoże, ani bilbordy wielkości 10 piętrowych wieżowców.

 16. Czy Viola robi coś by odblokować PORT w Kłodnicy???
  Czy przyboczna kukułka coś robi w tej materii?

  Peczkis co uwalił PORT siedzi w Tauronie i uwala teraz Rafako z Raciborza, co za konus !! Jeden z największych szkodników jaki tu się spłodził, śp. ojciec z synów nie może być dumny !

  • Niech sztos pieniędzy będzie z tobą !

   To POKO uwaliło port.
   To POKO chce dobrać się do koryta i przywrócić zieloną wyspę ryżego.
   TOTAL OPOZITE tak chce, żąda i ma być.
   Wystarczy by TOTAL OPOZITE trzykrotnie cokolwiek powie lub obieca i to już jest.

   LEPIEJ ???

 17. miasto POmroczności – parkowanie droższe niż w Niemczech i kursy robienia bukietów i pisania poezji z funduszy norweskich od dętej, ale jak jesteś w potrzebie to czerska radzi – kobieto, w tym zawodzie możesz wyciągnąć do 100 tyś. miesięcznie

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj