Posadzili zioła, aby zdobywać o nich wiedzę. W Bierawie powstał nowoczesny zielnik

5

Przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie powstał ogólnodostępny zielnik. Jest to drugi kędzierzyński projekt w ramach Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty – projekt pn. „Promowanie zdrowego odżywania w Gminie Bierawa”.

Mięta, tymianek, rozmaryn, oregano, melisa, szczypiorek – to tylko niektóre rośliny, które pojawiły się w zielniku zbudowanym przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie. Inicjatorem tego obiektu jest Wolontariat Pracowniczy Grupy Azoty. Z nowopowstałego zielnika korzystać będą seniorzy oraz dzieci z pobliskich szkół, pozyskując praktyczną wiedzę o przyrodzie.

– Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie jako beneficjent programu „Zielone Azoty” realizuje zielnik. Zaproponowaliśmy go jako jeden z dwóch projektów. Tworząc zielnik, chcemy, aby nasi seniorzy, dzieci i młodzież miały możliwość dotknięcia ziół, poznania ich właściwości. Są to zioła wieloletnie, będziemy o nie dbać i starali się je rozwijać – mówi Mirosław Wierzba, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie.

5 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj