Porządku w budynkach starostwa i wokół nich teraz strzegą pracownicy ochrony

7

Wzorem innych urzędów w budynkach starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu teraz porządku pilnują pracownicy ochrony.

Do tej pory budynki, w których znajdują się wydziały starostwa, nie były ochraniane fizycznie. To się zmieniło. Teraz, wchodząc do urzędu, z dużym prawdopodobieństwem napotkamy ochroniarza.

Firma świadcząca usługi w zakresie ochrony fizycznej mienia starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu wykonuje je w godzinach od 6.30 do 17.00. Usługa świadczona jest bezpośrednio w budynku przy Placu Wolności 13 oraz na pozostałych obiektach tj. Placu Wolności 1, ul. Judyma 4, ul. Judyma 5 oraz ul. Damrota 30 oraz skwerze zlokalizowanym na Placu Wolności. W pozostałym czasie mienie Starostwa podlega ochronie poprzez system monitorowania sygnałów alarmowych.

Dlaczego starostwo zdecydowało się na usługi ochroniarzy?

– Występowały incydenty związane z dewastacją mienia (np. w toaletach wyrwane pojemniki na mydło, ręczniki papierowe) oraz kradzieżą (szyldy, klamki i zamki w drzwiach toalet; w ostatnim czasie nawet próba kradzieży drzwi z klatki schodowej) – wymienia Adam Lecibil ze starostwa powiatowego. – Biorąc pod uwagę powyższe oraz fakt, że mieszkańcy wraz z dziećmi chętnie spędzają czas na skwerze, zatrudnienie ochrony z założenia ma zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu, a także przeciwdziałać powstawaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń oraz zapewnić porządek i bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu i pracownikom starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu – dodaje.

Pracownicy ochrony uzyskają też dostęp do monitoringu obejmującego budynek na placu Wolności oraz skwer.

7 KOMENTARZE

  1. Chyba tylko ochrony wydziału komunikacji bo tam postępu nie ma od czasów komuny . Panie się mają za gwiazdy i proces załatwienia czego kolejek powinny brać od innych wydziałów z większych miast .

  2. Czyli, będąc w budynku starostwa, gdy będę miał potrzebę do załatwienia w toalecie, pracownik ochrony wejdzie ze mną, lub tuż z mną, by strzec klamki, ręcznika, a nawet drzwi. Dobrze kombinuję?

Skomentuj