Poranny pożar w Porcie. Strażacy ewakuowali starszego mężczyznę z płonącego mieszkania

1

W poniedziałek około godziny 6:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ulicy Portowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Służby zaalarmowali sąsiedzi, którzy zobaczyli ogień i dym wydobywający się z mieszkania. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, policję oraz załogę pogotowia ratunkowego. Przed przybyciem służb z budynku ewakuowało się sześć osób. Strażacy potwierdzili pożar lokalu mieszkalnego, ogień obejmował wszystkie pomieszczenia.

Wewnątrz płonącego mieszkania znajdował się starszy mężczyzna. Strażacy ewakuowali go z budynku oraz do czasu przybycia załogi pogotowia ratunkowego, udzielili pierwszej pomocy. Poparzony mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Przyczyna pożaru obecnie nie jest znana. W działaniach na miejscu zdarzenia wzięły udział cztery zastępy straży.

1 KOMENTARZ

  1. Syreny wyrwały ze snu mieszkańców Kłodnicy o świcie,a po co?! Już od lat strażaków wzywa się do remizy telefonicznie a nie syreną alarmową:)) W niedzielę nas nie postraszono,więc nadrobiono w poniedziałkowy wczesny poranek! Chyba byłby czas zrezygnować z takiego informowania wszem i wobec -pali się,pali się,pali się,pali…

Skomentuj