Poprosiła o szklankę wody, ukradła seniorce 3 tysiące złotych. Zuchwała kradzież w Kędzierzynie-Koźlu

4

Przestępcy nieustannie szukają nowych sposobów, by się wzbogacić. Ich ofiarami często padają osoby starsze, samotne, które nie potrafią odmówić pomocy. Bądźmy czujni. Nie wpuszczajmy do swoich mieszkań osób, które proszą nas o jedzenie, szklankę wody, czy też lekarstwo. Zwracajmy uwagę na to kto puka do drzwi starszych sąsiadów. Ostrzeżmy seniorów ze swojego otoczenia, by nie wpuszczali do domów nieznajomych.

W ubiegły czwartek (29 października), po godzinie 13:30 do drzwi jednej z mieszkanek Kędzierzyna-Koźla zapukała kobieta w wieku około 30 lat. Nieznajoma poprosiła właścicielkę mieszkania o szklankę wody. 76-latka okazując dobre serce wpuściła ją do środka. Gdy kobieta wyszła, seniorka zorientowała się, że została okradziona.

Pokrzywdzona straciła 3 000 złotych. W tej sprawie policjanci prowadzą postępowanie.
Ponownie apelujemy o ostrożność i rozwagę. Nie wpuszczajmy do swoich mieszkań osób, które proszą nas o pomoc, szklankę wody, czy też lekarstwo. Jeżeli chcemy wspomóc taką osobę, pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. Nigdy nie wpuszczajmy jej do swojego mieszkania. Dla własnego bezpieczeństwa poinformujmy ją żeby poczekała na klatce schodowej. Następnie po zamknięciu drzwi na klucz, możemy iść po to, co chcemy jej ofiarować. W takiej sytuacji warto również zawołać sąsiadów.

Zawsze, jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na numer alarmowy 112. Zwracamy się również z prośbą do osób młodych, by w ramach pomocy sąsiedzkiej zwracali uwagę na mieszkania sąsiadów – szczególnie osób starszych. Uczulmy ich by nie wpuszczali do swoich domów nieznajomych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj