Ponad setka wolontariuszy kwestuje dla WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu. Trwa liczenie pieniędzy

0

Trwa XIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestujących wolontariuszy można było dziś spotkać w całym Kędzierzynie-Koźlu. Łącznie na ulice wyszło ich nieco ponad stu. To podobnie jak rok temu.

Jak powiedział portalowi KK24.pl Łukasz Galus, szef sztabu WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu, do godziny 16 kwesta przebiegała spokojnie i nie doszło do żadnych incydentów.

– Kwestują ludzie w każdym wieku. Najwięcej jest oczywiście młodzieży, ale są też osoby starsze, jak również dzieci. Oczywiście pod opieką dorosłych – tłumaczy Łukasz Galus.

Sztab WOŚP zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury przy alei Jana Pawła II. To tu napływają wolontariusze wracający z kwesty i zdają puszki wypełnione pieniędzmi, które następnie są na bieżąco zliczane. Dla strudzonych kwestowaniem przygotowano gorącą grochówkę.

O godz. 16 w sali kina „Chemik” rozpoczął się koncert piosenek świątecznych w wykonaniu Studia Piosenki MOK. W holu można było też m.in. wziąć udział w loterii fantowej. Wieczorem punkt ciężkości przeniesie się do Koźla i tamtejszego domu kultury. W programie koncerty rockowe, a o godz. 20 pokaz fajerwerków.

Skomentuj