Ponad połowa pieniędzy na leczenie małej Łucji już zebrana. Akcja pomocowa nadal trwa

0

Po ponad miesiącu w ramach działań prowadzonych przez Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle i Fundacji Po Prostu Pomagam udało się zebrać ponad połowę kwoty potrzebnej na leczenie Łucji Kornak. Dziewczynka przyszła na świat w stanie śmierci klinicznej.

Przez pierwsze 10 minut po porodzie serce Łucji nie biło. Funkcje życiowe udało się przywrócić, jednak w jej organizmie zaszły nieodwracalne zmiany. Od tamtej pory dziewczynka była leczona już w kilku szpitalach, jej stan nadal jednak jest bardzo poważny. Rodzice Łucji wierzą, że życie i zdrowie ich córki może uratować przeszczep komórek macierzystych. Zabieg jest bardzo kosztowny – potrzeba aż 80 tys. zł. W zebraniu tak dużej kwoty pomóc postanowiło Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

W ramach prowadzonych przez nas kwest i licytacji zebraliśmy już około 30 tys. zł. Jak warunki lokalne to spora suma i wymierna pomoc. Bardzo za nią dziękujemy – mówi Tomasz Kapica ze Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

Stowarzyszenie na rzecz Łucji zorganizowało już mecz charytatywny, prowadziło kwesty i licytacje. Akcja nadal trwa. Cała dotąd zebrana kwota trafiła już na konto Fundacji Po Prostu Pomagam. Łącznie z datkami wpłacanymi indywidualnie uzbierano już ponad 50 tys. zł. Każdy, kto chce pomóc, może zrobić to za pośrednictwem Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle lub bezpośrednio na stronie Fundacji Po Prostu Pomagam.

Skomentuj