Ponad dwa miliony złotych na remont drogi z Większyc do Łężec. Powiat podpisał umowę z wykonawcą

14

Mowa o odcinku, którego remont pochłonie ponad 2 mln zł. Inwestycja realizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Umowa została już podpisana z wykonawcą robót, które ruszą, jak tylko poprawią się warunki pogodowe.

Inwestycja zakłada budowę zupełnie nowej, wzmocnionej nawierzchni na długości ponad jednego kilometra i przebudowę obiektu mostowego nad Ligockim Potokiem, co jest najpoważniejszym zadaniem. Most ma 11 metrów długości, zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowa konstrukcja. Jezdnia poszerzona będzie do 5,5 metra, ekipy remontowe zajmą się też poboczami oraz wszelkimi instalacjami odprowadzającymi. O tej modernizacji wkrótce napiszemy więcej.

Starosta Paweł Masełko i wicestarosta Józef Gisman omawiali w wójtem Reńskiej Wsi Tomaszem Kandziorą nie tylko tę inwestycję, ale również kwestię transportu zbiorowego w gminie oraz zimowego utrzymania dróg.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

14 KOMENTARZE

 1. Wydaje mi się że Starosta Pan Paweł Masełko nie dokońca ma „wolną rękę”…Cały czas kontrolowany… Wyglada to tak jakby sterowanie starostwem odbywało się z tylnego siedzenia t.z. przez Pana Gismana. Lecz w razie „w” odpowiedzialność spadnie na Pana Starostę Pawła Masełko.

   • To nie ulega wątpliwości że ukończył 18 lat. Lecz jednak v-ce starosta Pan Gisman kontroluje poczynania co ewidentnie widać że starosta Pan Paweł Masełko nie ma „wolnej ręki”. Także prosze mydlić ręce a nie oczy…

    • Jak to ? Pan starosta Masełko kontrolowany przez pana wicestarostę Gisman. Zwolnić pana Masełko skoro jest niekompentny.

     • Ludzie ale wy chrzanicie. Pan Paweł Masełko jest OK – młody wykształcony więc co wy chcecie od niego. Może ma pomysły lecz są hamowane… Jak już to zmienić t.z. starą wiarę (v-ce starostę i radnych) bo oni pociągają za sznureczki. W razie „w” odpowiedzialność spadnie na starostę. A ha wączcie trochę logicznego myślenia.

  • Tomaszu, dziś pod innym nickiem piszesz, ciągle je zmieniasz, udając kogoś innego. Poznać cię można po debilnych tekstach, uszczypliwościach wobec władz miasta i tym prostym a nawet prostackim języku.
   W dzisiejszym komentarzu znów trafiłeś kulą w… płot, ale nie dziwię się specjalnie, bo u ciebie to norma – zero wiedzy i piana na ustach.

 2. Paweł na taczce kierowanej przez Sabinę za pomocą Józefa daleko nie zajedziesz. Józef zrobi wszystko co sobie zażyczy grupa trzymająca władzę w naszym grajdołku, tak aby jak najdłużej się utrzymać na ciepłym i dobrze płatnym stołku. Wychwalanie pokemonów jest dobre ale na krótką metę. Z twojej dotychczasowej działalności już widać, że nie masz samodzielności, musisz za poparcie w wyborze na stołek grzecznie słuchać i poklaskiwać.
  Szkoda, bo z nimi większej kariery nie zrobisz, a naprawdę to nie jesteś tak bezwzględny i zakłamany jak oni. Podłością i fałszem też nie potrafisz się posługiwać, a oni tak. Postawili ciebie na stołek, ponieważ Gośka nie chciała ich słuchać i stawała okoniem, a nie mieli innego kandydata. Pogonili i z bukietami kwiatów pokrapianych łzami krokodylowymi bardzo wylewnie i obłudnie żegnali. Ponoć dziękowali za to, że zwolniła miejsce dla Ciebie. Farsa, tragikomedia jednocześnie. Ciekawi jesteśmy jak daleko ta spółdzielnia Sabiny i Józefa i oczywiście nielicznej grupy z tzw. totalnej opozycji wobec Rządu RP i pokieruje sprawami naszego regionu i jaki będzie owoc tej władzy.
  Ważne persony i notable sprawujące władzę w mieście i powiecie mają się dobrze, a czy nasi mieszkańcy są zadowoleni z miasta i powiatu MOŻLIWOSCI???
  Może warto pomyśleć o tym jak zmienić na lepsze. Zmienić i zlikwidować układy wzajemnej adoracji i kolesi sprawujących władzę. Myślę, że warto być przyzwoitym dla naszych mieszkańców, przyjaciół, znajomych i wszystkich obywateli naszego miasta i naszego kraju.
  Pomyśl Pawle o tym, życie i młodość przed tobą. Nie brnij w to co nie ma przyszłości, kształtuj pozytywną rzeczywistość, a nie draństwo i nepotyzm. Wyborcy wybrali Ciebie abyś swoja pracą służył wszystkim mieszkańcom.

  • Paweł już dokonał wyboru.

   Twoja odezwa do „sumienia” Pawła nie ma sensu.
   Dziecko dawno ukończyło 18 lat i jest po studiach. Wie co robi.

 3. Nic się nie zmieni. Cwaniaki zawłaszczyły to miasteczko i powiat. Przeflancowani towarzysze, rodem z pzpr działają teraz w formacji ryżego, polskojęzycznego i antypolskiego, a proniemiecko-ruskiego Kaszuba. Patrzą tylko, jakby tu wydoić co i gdzie się da. Do tej „działalności” potrzebni im są ci, którzy dla stanowisk i poklasku będą narzędziem w ich szponach. Wielu porządnych ludzi nie robi tego, co mogliby zrobić, gdyby nie ten czerwony parasol nad ich głowami. Wśród nas jest, niestety wielu szubrawców, którzy pod fasadą społecznikostwa kręcą swoje lody. Miasto szarzeje i wymiera, ale czerwone sk…. mają się dobrze.

 4. Zdziwieni? Dlaczego? Czyż to nie MaseŁko startował kiedyś do Rady z list niemieckiej mniejszości, jako MaseLko? Josef, jego guru ściśle współpracuje z Sabiną. Ludzie mówią, że jego syn ma w jednej z miejskich spółek intratne stanowisko. Inni radni też są uzależnieni miejscami w ich radach nadzorczych. Towarzystwo wzajemnej adoracji ma się dobrze. Gorzej z miastem i jego mieszkańcami. Kto młodszy i kto może wyjeżdża stąd i nie wraca. Tak to odbijają się tu czkawką rządy PO, czyli dzieci i wnuków byłych działaczy nieboszczki PZPR.

Skomentuj