Ponad 8500 zakażeń koronawirusem w kraju. Rekordowy przyrost w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

6

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 8536 nowych przypadkach koronawirusa i 49 przypadkach zgonów, których przyczyną był COVID-19.

Po raz kolejny najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano w województwie mazowieckim, gdzie w ciągu ostatniej doby potwierdzono 1342 przypadków koronawirusa. Na Opolszczyźnie potwierdzono 312 nowych zakażeń, z czego 57 odnotowano w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim – to najwyższy dobowy przyrost od początku epidemii.

Z danych ministerstwa wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 49 zgonów, których przyczyną był COVID-19. W 44 przypadkach zmarli obciążeni byli chorobami współistniejącymi.

6 KOMENTARZE

 1. Osoby które uważają że nie ma żadnej pandemii, a jest to TYLKO ściema i pic na wodę, powinni mieć przy sobie SPECJALNE OŚWIADCZENIA.

  W tym własnoręcznie napisanym dokumencie powinno być:
  „W przypadku gdybym miał/miała STWIERDZONEGO koronawirusa – ODMAWIAM jakiegokolwiek mnie LECZENIA na tę NIEISTNIEJĄCĄ CHOROBĘ!”!😠

  Może nawet takie oświadczenia powinne być potwierdzone ustawodawstwo😉 Rozwiąże to wiele problemów😉

  • Pozdro koncie, złóż wniosek do urzędu o udzielenie informacji publicznej na temat zachorowań – To Twoje konstytucyjne prawo. Później porównaj z innymi statystykami i się dopiero wypowiadaj. A póki co zamilcz albo wróć do szkoły podstawowej i się ucz.

 2. Po co te klamstwa o liczbie zakazonych? Jest tyle bo tyle testow sie robi. Gdyby zbadac caly powiat w jeden dzien mielibysmy 10 tys. Jakby caly kraj byloby pare milionow. Epidemia jest. Skala jest wieksza niz mysla. Smiertelnosc mniejsza niz mysla. A nasz powiat choruje drugi raz. Pierwszy byl w lutym.

 3. Ludzie Cornavirus to ściema, nie ma czegoś takiego. Tu chodzi o to by Was zaszczepić i mieć nad Wami kontrolę. Ten virus jest nam władzy na rękę, sami zagłosowaliście za virusem PiS. My jesteśmy u władzy i mamy prawo, prawo do wszystkiego.
  Nasze szczepionki są w magazynach ale jest za wcześnie, ten wirus opracowany w Wuchan na potrzeby ZUS, pomału robi swoją robotę. Po zaszczepieniu tych najbardziej wystraszonych, których i tak kontrolujemy mediami, musimy zaprogramować normalna większość. Trudniej będzie o ludzi antyszczepionkowców ale ich zastraszymy asem w rękawie, słowami Prezydenta: wiem ale nie powiem.

  No właśnie, gdzie jest Wałęsa? Może na emeryturze jak prezydent Duda, tego to już nie wiedziałem przez kilka tygodnie, smaruje pewnie narty przed sezonem, a to bestia, ma dobre prognozy pogody… Leń podjada po kątach bo wybory mu się dały we znaki teraz ma czas na solarium i wyżerkę w izolacji, córka za niego odwala całkiem dobrą robotę, tak jak mój syn. O rodzinę trzeba dbać.

  Obawiałem się o zdrowie Romana ale ten chłop o końskim zdrowiu znów się wywinął, mamy taką słabsza wersję nowiczoka, Putin podesłał naszej CBA stare fiolki, Nawalnemu natomiast podał świeże. Nosacz mi podpowiada, że kiedyż to było kurła, z Andrzejem od Samoobrony było łatwiej. Ciekawe co wyniknie jak mecenas gwiazda TVN, wyśle swój „złoty deszcz” (taka piosenka Bajm) na badanie do Berlinia. W Berlinie może w to włączyć się ambasador kompromitacja mąż tej od Rozwalonego Trybunału, no wiecie TW Wolfgang. My tu w PiS mamy poczucie humoru wysyłamy do Berlina Wofganga, pojechał chłop na swoje. A propos humoru to najlepsza jest dawka w postaci 30 minut wiadomości, ale ale, po czekajcie o 19.30 to co teraz jest Dziennik, co nie?
  Za j. polskiego zawsze miałem 3, na maturze też, nauczycielka z polaka mnie nie lubiła, zarazem wychowawczyni, za błędy ją przepraszam, zawsze miałem u niej przewalone. Ojciec po wywiadówkach zawsze podsumowywał, że tej babie brakuje… sami wiecie, potem otwieraliśmy browara.

Skomentuj