Ponad 14 tysięcy złotych na hospicjum od publiczności koncertu charytatywnego

1

Owacjami na stojąco zakończył się koncert charytatywny “Manewry Miłosne”, podczas którego, dzięki życzliwości mieszkańców, udało się zebrać kwotę 14.270,00 zł. Pieniądze te zostaną  przeznaczone na doposażenie hospicjum powstającego w naszym mieście.

Władze Kędzierzyna-Koźla i znane osoby, w tym przedstawiciele miejskiego i powiatowego samorządu, spółek miejskich, wcielając się w ubiegłą niedzielę w role gwiazd estrady i zaśpiewały najpiękniejsze polskie piosenki o miłości.

Koncert rozpoczęła Izabela Migocz, dyrektor MBP, która jako kawiarniana kelnerka zaśpiewała utwór „Miłość jak wino”. Sekretarz miasta Zbigniew Romanowicz popisał się nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale i grą na pianinie, wykonując wielki przebój „Czy mnie jeszcze pamiętasz”. Swoimi występami zaskoczyli zastępcy prezydenta – Wojciech Jagiełło, który zagrał na gitarze i wyśpiewał hitową piosenkę Pawła Domagały „Weź nie pytaj”, natomiast Artur Maruszczak, wyglądający niczym Chuck Norris, wcielił się w Bogusława Meca, śpiewając „Jej portret”. Dyrektor MOK, Piotr Gabrysz, nie tylko świetnie zaśpiewał piosenkę „Bo jo cię kochom”, ale i wykonał do niej niezwykle oryginalny i dynamiczny taniec, którym rozbawił i rozruszał publiczność. Duet Bolesław Bezeg i Jarosław Makowski z Muzeum Ziemi Kozielskiej zmierzył się z kolei z legendarnym „Nie dokazuj” Marka Grechuty. Rzecznicy urzędu miasta i starostwa powiatowego wspólnie wykonali hit zespołu Piersi „Całuj mnie”, rzucając przy tym „dolarami” w publiczność.

Na wielki finał wystąpiła  Sabiną Nowosielska. Prezydent miasta razem z Michałem Kacperczykiem porwała publiczność do tańca utworem grupy Boter „Daj mi tę noc”.

Podczas koncertu wystąpili: Sabina Nowosielska, Teresa Bączkowska, Patrycja Bednarek, Danuta Ceglarek, Bolesław Bezeg, Wojciech Czapla, Barbara Ermisch-Lipniacka, Piotr Gabrysz,  Józef Gisman, Alicja Górska, Wojechech Jagiełło, Michał Kacperczyk, Jarosław Kończyło,  Joanna Koziarska-Kiziak, Adam Lecibil, Izabela Migocz, Jarosław Makowski, Artur Maruszczak, Piotr Pękala, Mariola Robaszewska, Zbigniew Romanowicz, Ewa Sawicka, Justyna Sikora, Urszula Szałaj, Zofia Szopińska-Wisła, Wanda Taczalska, Dorota Stasikowska-Woźniak.

Wszystkim wykonawcom dziękujemy za piękne doznania artystyczne, wspaniałą atmosferę oraz odwagę występu przed licznie zgromadzoną widownią.

Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć z koncertu.

1 KOMENTARZ

Skomentuj