Pomóżmy seniorom spisać się przez internet. W urzędzie miasta przygotowano stanowisko komputerowe

1

Trwa Narodowy Spis Powszechny. Obowiązująca w tym roku forma samospisu internetowego może sprawiać  pewne problemy niektórym seniorom. Jak można im pomóc w wypełnieniu formularza?

Forma samospisu wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, dostępu do internetu oraz umiejętności w posługiwaniu się komputerem. O ile dla młodych ludzi jest to szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze, niż obowiązująca wcześniej metoda, to części seniorów sprawia ona pewne trudności.

Główny Urząd Statystyczny, aby usprawnić procedurę, powołał rachmistrzów telefonicznych. Będą oni dzwonić do tych Polaków, którzy z różnych względów nie spełnili jeszcze obowiązku, jakim jest spis powszechny. W Urzędzie Miasta w Kędzierzynie-Koźlu (w budynku przy ul. Planetorza 2) przygotowano także specjalne stanowisko komputerowe, z którego seniorzy nie tylko mogą skorzystać, ale również liczyć na pomoc pracownika Wydziału Spraw Obywatelskich. Trzeba pamiętać, aby wcześniej umówić się pod numerem telefonu 77 4050325 lub 77 4050344.

Jednak najprostszym i najwygodniejszym dla osób starszych modelem pomocy jest wsparcie udzielone przez znajome lub bliskie im osoby. Nie zapominajmy o naszych dziadkach i babciach, dalszych i bliższych krewnych w podeszłym wieku, a nawet sąsiadach. Każdy z nas może udzielić im pomocy przy dopełnieniu obowiązku spisowego. Wystarczy zalogować się w ich imieniu na https://spis.gov.pl i zaznaczyć wskazane przez nich odpowiedzi.

1 KOMENTARZ

  1. Już zostawcie tych seniorów, nie dość że emerytura okradana, jakieś podatki nakładane na to, szczypawkami chcecie ich dobić to jeszcze chcecie wiedzieć co im zabrać, jak wam nie wstyd…

Skomentuj