Pomogła 16-letniej córce usunąć ciążę. Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla usłyszała wyrok

5

Na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata skazał Sąd Okręgowy w Opolu 35-letnią Katarzynę T. z Kędzierzyna-Koźla. Kobieta kupiła za pośrednictwem internetu środki poronne, które przekazała następnie swojej 16-letniej córce. Nastolatka straciła dziecko.

Sprawa dotyczy wydarzeń z lipca ubiegłego roku. Według ustaleń śledczych wtedy to Katarzyna T. z Kędzierzyna-Koźla zakupiła przez internet środki poronne, które przekazała następnie swojej 16-letniej córce. Po zażyciu środków ciężarna nastolatka straciła dziecko. Sprawa wyszła na jaw za sprawą kuratora, który sprawował opiekę nad rodziną T.

Prokurator żądał dla oskarżonej Katarzyny T. kary roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Wniósł jednocześnie o o wydanie wyroku bez procesu. Sąd Okręgowy w Opolu przychylił się do złożonego wniosku, uznając 35-letnią kędzierzyniankę winną pomocy w nielegalnym usunięciu ciąży. Wyrok, który zapadł w sądzie 11 maja nie jest prawomocny.

5 KOMENTARZE

  1. Jak ktoś nie chce dziecka to niech je usuwa. To jest sprawa tylko i wyłącznie kobiety, która nosi w sobie tego pasożyta – czy chce go zachować czy nie.

  2. Nie nie.. Wtedy było inne prawo.. Państwo zakazywalo uśmiercac okaleczony płód.. Już w zarodku hahahaha hahahaha

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj