Pomocnicy Mikołaja na motorach zjeżdżają miasto, wręczając prezenty dzieciom. ZDJĘCIA

8

Już po raz dwunasty w Mikołajki do najmłodszych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla na motocyklach przyjeżdżają pomocnicy Świętego Mikołaja. 

Podobnie jak rok temu wolontariusze przygotowali aż 800 paczek, które dziś od rana rozwożą do dzieci w całym mieście. Pomocnicy Mikołaja odwiedzają miejskie przedszkola, tradycyjnie zajrzą też na oddział dziecięcy kozielskiego szpitala.

Akcję tradycyjnie przygotowują motocykliści ze stowarzyszeń Troopers of Highways MC i Lotor South przy wsparciu Strefy 13, Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle i urzędu miasta. Zbiórka słodyczy, które trafiły do paczek rozpoczęła się kilka tygodni temu.

Pierwszą placówką, w której zjawił się dziś głośny orszak pomocników Mikołaja, było Publiczne Przedszkole nr 8. W tym roku Świętemu Mikołajowi pomaga również prezydent miasta Sabina Nowosielska, która razem z wolontariuszami rozdaje prezenty dzieciom.

8 KOMENTARZE

 1. Aleś żeś sie panie Piotrze przyssał do tej, jak określasz, prezydętki.
  A tyle masz pytań interesujących Cię.
  A to co się tak lansuje.
  A to czy dołożyła chociaż złotówkę.
  A ja mam do Ciebie,panie Piotrze pytanie, czy równie uszczypliwie i wrednie, usiłowałeś dociekać odpowiedzi na interesujące Cię pytania za poprzedniej prezydentury, kiedy tp był tylko lans w przedszkolach, bez konkretnego działania dla miasta.
  Mam nadzieję że wiesz co mam na myśli pisząc o konkretnych działaniach na rzecz miasta?

 2. pytanie zadałem jedno aczkolwiek złożone. widać udzielenie odpowiedzi przerasta twoje możliwości ale powyzłośliwiać się musisz. nie rozumiem ale współczuję.

  • No właśnie, jakie kryterium zostało zastosowane przy wyborze tych właśnie przedszkoli do odwiedzenia przez Mikołajów?

Skomentuj