Pomoc z Niemiec przez Kędzierzyn-Koźle do Winnicy i Lwowa. Wyruszył kolejny transport

9

20 ton artykułów żywnościowych wyruszy z powiatowej przystani „Szkwał” w Kędzierzynie-Koźlu do Winnicy, Lwowa oraz zaprzyjaźnionego powiatu wyżnickiego w Ukrainie.

– Transport udało się zorganizować dzięki naszej byłej mieszkance z rodziną Schafer oraz burmistrzowi niemieckiego miasta Walldorf Matthiasowi Renschlerowi, który sfinansował przedsięwzięcie warte 50 tysięcy euro. Część tych artykułów zostanie w naszym magazynie na przystani dla rodzin, które przybyły do Kędzierzyna-Koźla – wyjaśnia wicestarosta Józef Gisman.

Środki pieniężne trafiły z Walldorf do niemieckiej sieci Lidl, która skoordynowała transport żywności z polskim oddziałem. Dziś dwa, wyładowane po brzegi tiry dotarły do Koźla, tu odbędzie się ich przeładunek. Wśród artykułów jest cukier, kasza, soki, oleje, woda, środki higieniczne, płyny do czyszczenia, słowem wszystko, co jest teraz najpotrzebniejsze.

– Magazyn na przystani uruchomiliśmy już w pierwszym tygodniu wojny, stąd tak naprawdę wszystko jest koordynowane dalej w stronę granicy. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, każdy z nich wsadza mnóstwo serca i siły w to, co robi, dlatego ten punkt dobrze zdaje swój egzamin w czasie kryzysu, jaki mamy – podkreśla starosta Paweł Masełko.

W ostatnich tygodniach Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu skoordynowało kilka innych dużych transportów humanitarnych z żywnością i lekami, które trafiły do Ukrainy. Jutro z rana wyrusza kolejny.

9 KOMENTARZE

 1. Przestańcie wychwalać się ile to z Niemiec darów idzie na Ukrainę bo to ściema. Sponsorem tego artykułu to chyba mniejszość… Jacy wspaniali Niemcy…

  • Idzie z każdego kraju na świecie pomoc nie tylko z Niemiec czy Polski a tak poza tym to darów z Niemiec idzie bardzo dużo tylko nie liczy się kto ile dal tylko wogole wsparcie ludzi ale jeżeli ktoś siedzi na dupie w domu i czyta tylko wiadomości z neta to nie ma pojęcia co się wogole dzieje

   • Znalazł się „pomagacz”. Coś takiego zrobił pewnie nic ale to tak jak z przysłowiową krową która dużo ryczy lecz mleka nie daje. Siedź cicho lepiej. Za chwilę jak sam nie będziesz miał to inaczej będziesz gęgał cwaniaczku.

 2. Zwykli ludzie zbierają tony żywności i jakoś tego nie pokazujecie ale jak tylko Gebelsy coś wyślą to od razu artykuł i zdjęcia ??,

 3. Zwykli ludzie w Niemczech też zbierają żywność i pieniądze tylko pytanie jest gdzie są ludzie z miasta którzy rządzą i biorą kupę kasy z podatków z przedsiębiorców i zwykłych obywateli?????

  • No jak to gdzie są przecież „rządzą i biorą kupę kasy z podatków z przedsiębiorców i zwykłych obywateli”, a to podobnie jak w rządzie PiS wystarczy.

   • W mieście możliwości, jak w większości miast PIS nie rządzi. Ta opcja polityczna odpada. Pytanie brzmiało „gdzie są LUDZIE Z MIASTA którzy rządzą i biorą kupę kasy z podatków z przedsiębiorców i zwykłych obywateli?????”

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj