Pomoc z Kędzierzyna-Koźla dotarła już na Ukrainę. W paczkach żywność dla rodaków

2

Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle kolejny rok z rzędu przed świętami Bożego Narodzenia uruchomiło akcję pomocową dla Polaków żyjących za wschodnią granicą. W ten weekend pomoc dotarła na Ukrainę.

Polacy na Wschodzie, także zasłużeni kombatanci, nierzadko żyją bardzo skromnie. Pieniędzy brakuje nawet na żywność. Dzięki akcji pomocowej w okresie świąteczno-nowoworocznym łatwiej im związać koniec z końcem. Nie mniej ważna jest świadomość, że w ojczyźnie o nich pamiętają. Wręczeniu paczek często towarzyszą łzy wzruszenia. Obdarowani rodacy zawsze odwdzięczają się wielką gościnnością.

W akcję włączają się dziesiątki firm i instytucji, a także zwykli mieszkańcy. Pierwszy transport Patriotycznego Kędzierzyna-Koźla na Ukrainę wyruszył w piątek – łącznie to 150 paczek. Wolontariusze dotarli do Polaków mieszkających w rejonie Lwowa. Zapalili też znicze na Cmentarzu Orląt Lwowskich oraz cmentarzu Łyczakowskim.

2 KOMENTARZE

  1. Wielkie uznanie dla Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle za ich zaangażowanie w pomoc dla ludzi i zwierząt. Wesołych Świąt Wam życzę.

Skomentuj