Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Służby ratunkowe interweniowały w bloku przy ulicy Damrota

2

W środę, 21 lipca około godziny 12 do kędzierzyńsko-kozielskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny. Pod wskazany adres niezwłocznie skierowano wszystkie służby.

Córka, która nie miała od dłuższego czasu kontaktu z 88-letnią matką, postanowiła zadzwonić pod numer alarmowy. W bloku przy ulicy Konstantego Damrota interweniowała policja, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.

Strażacy dostali się do mieszkania przez uchylone okno. Wewnątrz ujawniono seniorkę, która wymagała pilnej pomocy medycznej. Do czasu przybycia załogi pogotowia ratunkowego, strażacy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

2 KOMENTARZE

  1. Tak to już zaczyna być plaga – jeśli to tak nazwać. Kędzierzyn-Koźle zamieszkuje mnóstwo starszych osób. Często są to osoby samotne którymi praktycznie nikt się nie interesuje. Od czasu do czasu sąsiedzi lub rodzina jak sobie przypomni.. Wówczas interwencję podejmują służby ratunkowe. Niestety w ten sposób sporo wykryto zgonów. A gdzie jest MOPS ? Czy tylko ta instytucja ma pomagać menelom i cyganom czyli patologii ?

Skomentuj