Pomimo remontu ulicy Kłodnickiej, od kilku miesięcy przejścia bez „zebry”. Powodem złe warunki atmosferyczne

5

Remont ulicy Kłodnickiej odbył się już kilka miesięcy temu. Może się wydawać, że zapomniano o odmalowaniu popularnej i ważnej „zebry”, czyli przejścia dla pieszych. Wykonawca tłumaczy, że pasy powstaną, jednak nie wiadomo kiedy. Problemem mają być warunki atmosferyczne. 

Z redakcją skontaktowali się zaniepokojeni mieszkańcy osiedla Kłodnica. Informują o braku oznakowania przejść dla pieszych w rejonie wyremontowanego odcinka ulicy Kłodnickiej. Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Z uzyskanych informacji wynika, że prace wykonawcy trwają, a tymczasowy przestój związany jest z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak przekazuje st. sierż. Monika Frąckowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, brak namalowanych znaków poziomych, tym samym popularnej zebry na przejściu dla pieszych, nie zwalnia kierowców z przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Kluczowym okazuje się znak informacyjny D-6 „przejście dla pieszych”, mówiący o obecności przejścia. Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego tym znakiem jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących.

5 KOMENTARZE

  1. Tak, tak niech się tłumaczą, według mojej wiedzy i wskazań fv w lutym było 20 dni słonecznych, ile czasu jest potrzebne aby zrobić 2 przejścia i 200 m drogi?

  2. Nie rozumem. W jednym artykuliku piszecie że jest zagrożenie pożarowe w lasach, bo sucho. A w innym że zebry na ulicy nie można namalować, bo mokro. To jak jest, sucho, czy może mokro ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj