Pomimo kontroli kominiarza i spółdzielni mieszkaniowej, wciąż dochodzi do emisji tlenku węgla. Służby ratunkowe interweniowały w Śródmieściu

0

W niedzielę przed godziną 15 służby ratunkowe zostały wezwane do mieszkania w bloku przy ulicy Pionierów. Pomimo kontroli spółdzielni mieszkaniowej i kominiarza, w lokalu dochodzi do emisji zabójczego tlenku węgla.

Jak wynika z uzyskanych informacji, kilkanaście dni wcześniej, w mieszkaniu seniora doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Starszy mężczyzna, w ostatniej chwili został uratowany przez strażaków. W ciężkim stanie przetransportowany został do szpitala. Po powrocie do domu nie może czuć się jednak bezpieczny.

Dzisiaj ponownie interweniowała straż pożarna. Strażacy przy pomocy specjalistycznego miernika potwierdzili obecność zabójczego gazu. W chwili uruchomienia piecyka gazowego, wykryto stężenie na poziomie 600 ppm.

W ostatnich dniach kominiarz oraz spółdzielnia mieszkaniowa wykonali przegląd, następnie zatwierdzili bezpieczeństwo piecyka oraz przewodów wentylacyjnych.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj