Pomaganie poprzez dobrą zabawę. Wenecki bal charytatywny „Dziewiątki” w hotelu Solidaris

0

Już po raz drugi szkolna rada rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowała bal charytatywny w Hotelu Solidaris. Rodzicie, nauczyciele i nie tylko, wspólnie bawili się, aby zebrać pieniądze na cele szkoły.

Dwa lata temu rada rodziców, tuż po balu z okazji jubileuszu szkoły, wpadła na pomysł, aby co roku organizować noworoczną imprezę charytatywną. Był to świetny sposób, aby zebrać fundusze na potrzeby szkoły i uczniów oraz zintegrować rodziców i nauczycieli. W tym roku zorganizowano bal w stylu weneckim.

– Bal jest ukierunkowany na to, aby pomóc wszystkim tym, którzy w naszej szkolnej społeczności tej pomocy wymagają. To dzieci z rodzin, którym należy pomóc, bo na co dzień po prostu się im nie przelewa i ta nasza pomoc materialna jest bardzo ważna. To jest działanie nas dorosłych nastawione na to, aby tym najmniejszym pośrodku nas było po prostu lepiej. Jednym z celów wyznaczonych przez radę rodziców jest również zebranie środków finansowych na klimatyzację w szkole – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Pieczę nad imprezą miała przewodnicząca rady rodziców, Katarzyna Miraszewska, która kolejny rok dbała o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Bal z inicjatywy rady rodziców to impreza o charakterze otwartym, a jej celem jest integracja rodziców, zebranie funduszy dla szkoły i oczywiście dobra zabawa. W tym roku cel był bardzo konkretny: zakup klimatyzacji na hol jednego z pięter. Gościliśmy uczestników z daleka m.in. Warszawy, Krakowa czy Częstochowy – mówi Katarzyna Miraszewska, przewodnicząca rady rodziców.

Podczas imprezy odbywały się również licytacje całkiem atrakcyjnych i momentami zabawnych nagród. Goście bawili się do białego rana.

Skomentuj