Pomagają zwierzętom w czasie upałów. „Akcja Micha” Rady Osiedla Piastów

6

Kolejny rok z rzędu Rada Osiedla Piastów włączyła się w akcję pomocy zwierzętom podczas upałów.

Radni osiedlowi wspólnie z mieszkańcami rozstawiają na osiedlu kolorowe miski z wodą, z których korzystają psy, koty i ptactwo. „Akcja micha, zwierz usycha” jest realizowana na osiedlu już trzeci rok z rzędu i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

Miski zostały właśnie rozłożone na trawnikach oraz przy osiedlowych sklepach. Lokalni przedsiębiorcy z chęcią włączają się w akcję tak jak mieszkańcy osiedla, którzy z chęcią przychodzą i dolewają czystej wody do misek. Akcja zorganizowana została z inicjatywy Karoliny Hepper z Rady Osiedla Piastów.

6 KOMENTARZE

 1. Cd. o wysokich temperaturach, zmianie klimatu i zieleni miejskiej.
  Czytają ten portal główne osoby zarządzające miastem i powiatem? Jeśli nie, to może ich otoczenie czyta. A jeśli czyta, to może im donosi co ci wstrętni kędzierzynianie piszą.
  W tym komentarzu trochę o remontach dróg w naszym mieście.

  W ubiegłym roku Powiatowy Zarząd Dróg remontował ul. Wojska Polskiego na NDMie. Niedawno przeszedłem się tą ulicą i nie wygląda tak źle, jak chciał PZD i Wydział Zrządzania Drogami UM. A nie wygląda, bo przyczyniło się do tego Koło Gospodyń Miejskich, które szeroką akcją ochrony rosnących tam drzew wymusiło na inwestorze /PZD/ zmianę planu remontu. Można zachować drzewa? Można, tylko trzeba zmienić mentalność, że nie mieszkańcy są dla PZD, tylko odwrotnie.
  Na os. Powstańców Śląskich /Piasty/ kończy się remont ul Korfantego. Była brzydka ale zielona z drzewami i krzewami. Teraz ta ulica jest betonową pustynią. Bez zieleni!
  Odpowiedzialni za taki stan są UM i RSM „Chemik”. Pierwszy robił projekt, drugi nie wniósł sprzeciwu. Drugi podobno nigdy nie wnosi sprzeciwu. Bo niby dlaczego? Mieszkańcy otrzymają więcej miejsc parkingowych, ulica i chodniki są równe i chyba tego oczekuje większość mieszkańców. A że brak drzew i generalnie zieleni. Kto by się takimi drobiazgami przejmował. Że są one /drzewa/ klimatotwórcze, bo zatrzymują wodę dają tlen, cień, wytchnienie i schronienie małym zwierzętom – nie, to nie nowoczesność. Nowoczesność w głowach osób decydujących o naszym otoczeniu, to beton. Tak przynajmniej wynika z obserwacji remontów dróg i placów. Są też sadzone nowe drzewka. Nie podlewa się ich, część się przyjmie, część uschnie. Za dwadzieścia lat te rosnące dadzą cień a kilka lat później decydenci o mentalności dzisiejszych realizatorów, zlecą remont z usunięciem drzew.

  Ps, Redakcjo, a jak tam kędzierzyńskie oxytree, którego matką chrzestną była Sabina Nowosielska a fundatorem ktoś incognito. Pokażcie jakąś fotkę, powinno ono już mieć okazałą wysokość.

   • Widzisz Gruby, napisałem o jednym wspólnym osiedlu, bo w ewidencji UM os. Piastów i os. Powstańców Śląskich stanowią jeden okręg wyborczy. Użyłem nazwy Piasty w konwencji uzusu – gdzie mieszkasz? Na Piastach. A osiedle starsze nazywa się os. Piastów a nie Piastów Śląskich. Natomiast młodsze osiedle nazywa się os. Powstańców Śląskich. Nie ma osiedla Piastów Śląskich. Dwie nazwy pomieszałeś i wyszło… kłamstwo historyczne, chociaż królowa Jadwiga jest patronką ulicy na osiedlu /także/ Powstańców Ślaskich. Ale cieszę się, że próbujesz stać na straży poprawności nazw jednostek terytorialnych.

 2. Ty piszesz, a ja i kilku innych to czyta. Władza tu nie zagląda bo zielono ma w głowie i jej to wisi.
  W K-K brakuje gospodarza, któremu na sercu leży ład, czystość i porządek.

  • Nie ma co robić, to pisze. Daj mu spokój. A władza nie musi tu zaglądać i nie jest to powód że ma zielono w głowie i wisi jej.
   Ty pewnie byłbyś wspaniałym gospodarzem, ale tajemne, mroczne układy nie dopuściły. Prawda?

 3. U mnie po ogrodzie i podwórku od zawsze szwendają się jeże. Ostatnio zapomniałem ustawić im miseczki z wodą, ale przedwczoraj ustawiłem im duży talerz z zimną wodą.

  Jeden biedak to wieczorem cały wlazł do tego talerza, całkowicie ignorując wrzaski pieska, który go wyczail☺

Skomentuj