Pomagają poprzez dobrą zabawę. Jeszcze można zapisać się na bal charytatywny „Dziewiątki”

0

Jacob i Mikołaj to wyjątkowi, zdolni chłopcy, którzy na co dzień zmagają się ze słabościami swojego ciała. Są uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 i to właśnie szkoła postanowiła pomóc im w walce o zdrowie. Już niebawem odbędzie się bal charytatywny, z którego dochód wspomoże chłopców. Każdy może wziąć w nim udział!

Bal charytatywny organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 to już tradycja. Tym razem społeczność uczniowska i nie tylko będzie się bawić dla dwóch uczniów Jackoba i Mikołaja, którzy mimo ogromnej siły i optymizmu, na co dzień zmagają się w wieloma problemami.

Mikołaj to uczeń z klasy 1p o profilu pływackim, u którego zdiagnozowano insulinozależną cukrzycę. Aby chłopiec mógł żyć i rozwijać się w najlepszym dla niego stopniu, niezbędna jest pompa insulinowa. Jacob natomiast jest pływakiem w klasie 3s i ma spastyczne porażenie mózgowe, w 2018 roku przeszedł dwie operacje w USA i wymaga intensywnej rehabilitacji. Koszt jednego turnusu to kwota bliska 8000 złotych.

Szkołę wsparła Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która podarowała kalendarze z autografami i pamiątkowe tablice.

To wielki zaszczyt dla nas, że do grona współtwórców charytatywnego dzieła pomocy dołączył najlepszy klub siatkarski Polski i jeden z najlepszych w Europie. Z takim wsparciem musi się udać! Dzięki uprzejmości Prezesa Zaksy otrzymaliśmy dwa kalendarze VIP z autografami zawodników i pamiątkowe tablice – Zwycięzca Ligi Mistrzów 2021, które to gadżety zlicytowane zostaną już niebawem podczas III Balu Charytatywnego organizowanego przez radę rodziców. Zdajemy sobie sprawę, że są one nie lada gratką dla fanów i kolekcjonerów, a także dla ludzi o gorącym i otwartym sercu – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9.

W balu może wziąć udział każdy mieszkaniec miasta, odbędzie się już 26 lutego w Hotelu Solidaris. Impreza będzie miała styl lat 70., 80., 90. Koszt balu to 140 złotych za osobę. Zgłoszenia na: [email protected]. W zgłoszeniu podajemy imię i nazwisko uczestnika oraz osoby towarzyszącej. Nr konta do wpłat: 53 1090 2183 0000 0001 4351 5213.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj