Pomagają dzieciom i młodzieży radzić sobie z emocjami. W Kędzierzynie-Koźlu ruszyła nowa poradnia

1

W tych dość trudnych czasach, przepełnionych lękami i niepewnością, zaczyna funkcjonować w naszym mieście Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. To bezpłatna pomoc dla najmłodszej i dorastającej młodzieży w radzeniu sobie z emocjami i ze zrozumieniem swoich zachowań, obaw, niepokojów. Opieką psychologiczną będą objęte również rodziny.

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży funkcjonuje w strukturze Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej SensiMed działającego przy ulicy Judyma 4 w Kędzierzynie-Koźlu. Placówka oferuje bezpłatne usługi na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Przyjmowani są zarówno najmłodsi, jak i ucząca się młodzież. Opieką i wsparciem otaczane są także rodziny i opiekunowie.

Stanowimy interdyscyplinarny zespół specjalistów, dzięki temu możemy zaoferować najlepszą pomoc. Dotychczasowe doświadczenie uzyskane w pracy na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży wzmocniło nasze przekonanie, że terapia w ujęciu środowiskowym przynosi najlepsze rezultaty. Czynnikami warunkującymi skuteczność pomocy jest niezwłoczna reakcja na pojawienie się kryzysu, praca w naturalnym środowisku człowieka, dopasowanie czasu i metod współpracy w zależności od potrzeb, przy zachowaniu odpowiedzialności i ciągłości terapeutycznej. Wspieramy proces zdrowienia w naturalnym środowisku naszego pacjenta. Powrót do dobrego funkcjonowania wśród tych, którzy stanowią źródło wsparcia, zwiększa szanse na długotrwały sukces w leczeniu – mówi Teresa Milczarek psycholog kliniczny, psychoterapeutka, Prezes Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „SensiMed”.

Na pierwszą wizytę można umówić się do nas bez skierowania. Specjaliści proponują konsultacje, których celem jest poznanie problemu i wspólne wypracowanie planu zdrowienia. Konsultacja odbywa się  go zarówno z rodzicami, opiekunami, jak i dzieckiem. Spotkania odbywają się w NZOZ SensiMed sp. z o. o. W czasie pandemii możliwość teleporad.

Po zakończonej konsultacji – w zależności od wskazań i potrzeb, oferujemy różne formy terapii. Na pierwsze spotkanie warto przygotować i zabrać ze sobą opinie orzeczenia pedagogiczno-psychologiczne, diagnozy i epikryzy oraz dostarczyć  opinię o sposobie funkcjonowania dziecka w placówce, do której uczęszcza – dodaje Teresa Milczarek.

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Judyma 4 w Kędzierzynie-Koźlu funkcjonuje w poniedziałki od 13 do 19, wtorki od 11 do 20, środy od 11 do 20, czwartki od 8 do 14, oraz piątki od 8 do 16. Kontakt pod numerem telefonu: 774036370; 774036371.

1 KOMENTARZ

  1. Świetna inicjatywa. Tylko, czy dzieci z Targowej zdają sobie sprawę, że mają problemy?
    Same nie pojadą. Nie wiedzą, że warto.
    A pomocy potrzebują, żeby nie było powtórek z różnych zdarzeń.

Skomentuj