Policyjny pościg za młodym kierowcą. Nie zatrzymał się do kontroli, bo był nietrzeźwy

9

Do 5 lat więzienia może grozić zatrzymanemu po pościgu kierowcy mazdy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekał bo był nietrzeźwy. 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy.

Wczoraj, przed godziną 20:00 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki na drodze krajowej nr 45 w Długomiłowicach kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W pewnym momencie zauważyli nadjeżdżającą od strony Polskiej Cerekwi mazdę. Kierowca tego pojazdu na obowiązującej „50” jechał z prędkością 88 km/h. Gdy funkcjonariusz dał mu sygnał do zatrzymania, mężczyzna ominął go, a następnie gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli za nim pościg.

Kierujący z bardzo dużą prędkością jechał w stronę pobliskich zabudowań. Gdy dotarł do jednej z posesji zatrzymał się i dalej wspólnie z dwójką pasażerów kontynuowali ucieczkę pieszo. Po chwili policjanci zatrzymali te osoby w pobliskich zaroślach.

Kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna uciekał przed policyjnym patrolem, ponieważ był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kierowca, trafił do policyjnego aresztu. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

9 KOMENTARZE

  1. Dlaczego nikomu nie jest na rękę,żeby pijanym kierowcom wszywać Esperal?Bo policja może się wykazać jak o nas dba,a podatki że sprzedaży alkoholu zasilają budżet.Ta cała ustawa o przeciwdziałaniu jest biednemu na kij.

  2. Nie przesadzajmy. Nic się nie stało. W Niemczech 0,5 promila. W USA 0,8 do 1 promila.
    Jakaś praca społeczna jako kara i podanie do publicznej wiadomości.

    • Alina, jeden wypije piwko i jest ok, drugi bełkocze i ledwo chodzi. Piłeś alkohol nie jedź. Jak chcesz się zabić to skocz z mostu, a nie narażaj innych. Powinien być bezwzględny zakaz picia alkoholu i kierowania pojazdami. Kary powinny być o wiele surowsze.

      • Ze mną nie można uprawiać pożycia bo jestem konserwowaną dziewicą. Chciałam być konsekrowana, ale proboszcz mówi, że jestem za stara. Ale mój lekarz znalazł wyjście. Polecam każdemu.

  3. I gdzie tu logika. Gościu 5lat za ucieczkę samochodem a młody rom za ucieczkę z komisariatu i sciągnięcie policji z 2 województw 4 lata . Ale jaja.

Skomentuj