Policyjny dron pomoże dbać o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Trwa akcja „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”

2

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki uczestniczą w wojewódzkich działaniach pn. „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg. Funkcjonariusze zwracają uwagę zarówno na niewłaściwe zachowania kierowców jak i pieszych. W działaniach wykorzystany zostanie również policyjny dron.

„Tydzień bezpieczeństwa pieszych”, obejmuje całe województwo i potrwa do niedzieli (28 listopada). Podczas działań policjanci zwracają szczególną uwagę zarówno na zachowania kierowców wobec pieszych, jak i na wszystkie naruszenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W najbliższy piątek, nasi policjanci będą wspierani przez funkcjonariuszy z Opola. Aby zwiększyć efektywność działań zostanie w nich wykorzystany policyjny dron. Policjanci będą się przyglądać przejściom dla pieszych usytuowanym na drogach w naszym mieście.  Mundurowi za jego pomocą będą ujawniać i reagować na niewłaściwe zachowania kierowców wobec pieszych oraz wykroczenia popełniane przez niechronionych użytkowników dróg.

Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście

Każdy pieszy powinien mieć jednak świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Powinien też stosować się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. Hmmm mnie uczono, nim wejdziesz na pasy rozgladnij się, wejdź na pasy w momencie kiedy samochód się zatrzyma. Auto ma swoją masę i przy małej prędkości może zrobić krzywdę -ale teraz piesi to mają klapki na oczach, lub są niewidomi , telefon kolo ucha, więc pasowało by pieszych również karać. Jeszcze co mnie przeraża -jedzie rowerzysta drogą, a później skręca na pasy prosto pod samochód, ludzie myślenie nie boli! !!

Skomentuj