Policyjne podsumowanie świąt: 17 kolizji, dwa pościgi i kierowca z narkotykami

2
Foto: archiwum

Za nami długi świąteczny weekend. Od piątku do środy na drogach naszego powiatu doszło do 17 kolizji. Policjanci zatrzymali 3 kierowców bez uprawnień. Przy jednym z nich policjanci dodatkowo znaleźli narkotyki, natomiast kolejny nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami, bo był nietrzeźwy.

Jak co roku w trakcie świąt nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci, którzy kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ich trzeźwość i stan techniczny samochodów. Szczególną uwagę zwracali na to, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a pasażerowie mają zapięte pasy. Działania były prowadzone od piątku do środy. W tym czasie na drogach naszego powiatu policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze zostali wezwani do 17 kolizji oraz zatrzymali 3 kierowców bez uprawnień.

Do zatrzymania jednego z nich doszło w poniedziałek (24 grudnia). 40-letni mieszkaniec województwa śląskiego kierował samochodem bez uprawnień, za to z promilami. Czytaj więcej: Wigilijny pościg w centrum Kędzierzyna-Koźla. Pijany kierowca próbował ucieć policjantom

Kolejnego kierowcę bez uprawnień policjanci zatrzymali w drugi dzień świąt (26 grudnia). Około godziny 23:00 funkcjonariusze zwrócili uwagę na osobowe audi. Samochodem tym podróżowały trzy osoby. Kierowca na widok nadjeżdżającego radiowozu gwałtownie skręcił w pobliską uliczkę.

Mundurowi ruszyli za nim i zatrzymali pojazd do kontroli. Kierował nim 30-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Miał za to narkotyki.

W trakcie kontroli osobistej mundurowi ujawnili w kieszeni spodni 30-latka woreczki foliowe z białym proszkiem oraz zielonym suszem. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczone ponad 15 gramów  białego proszku to amfetamina, natomiast zabezpieczone blisko 8 gramów suszu to marihuana. Policjanci podejrzewali również, że mężczyzna mógł kierować pojazdem po zażyciu narkotyków, dlatego też został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że pojazd, którym kierował, nie miał ważnych badań technicznych.

Teraz za posiadanie narkotyków 30-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto jeżeli specjalistyczne badanie krwi potwierdzi obecność narkotyków w organizmie, odpowie on również za kierowanie pojazdem w stanie po zażyciu środków odurzających.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

2 KOMENTARZE

  1. A gdzie artykuł o brutalnym pobiciu pod Awangadą ? Chłopak ze złamaną szczęką bo wielcy „chemiczni bracia” musieli pokazać jacy są mocni 5 na 1… Że nikt nie umie zrobić porządku z tym „ścierwem”… bo nawet policja się boi… a wszyscy wiedzą kto kogo bije bo przecież się chwalą tym…

Skomentuj