Policyjna grupa „Speed” namierza piratów na naszych drogach. Już 57 zatrzymanych praw jazdy

17

Funkcjonariusze kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, działając w ramach grupy ,,SPEED’’, w tym roku zatrzymali prawo jazdy 57 kierowcom. Osoby te w obszarze zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. W istotny sposób wpływa także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych kędzierzyńsko-kozielscy policjanci z grupy SPEED każdego dnia eliminują drogowych piratów. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, szczególnie przyglądają się kierowcom, którzy ignorują ograniczenia prędkości.

Patrole te są kierowane przede wszystkim w miejsca gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do ich wytypowania brane są pod uwagę wszystkie uzyskane informacje, również te z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od początku tego roku funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 57 kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o co najmniej 50 km/h.

Jedną z osób, której zatrzymano prawo jazdy była 41-letnia kierująca citroenem. Kobieta pod koniec kwietnia, w obszarze zabudowanym przekroczyła prędkość o 75 km/h. Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla na obowiązującej „czterdziestce” jechała z prędkością 115 km/h.

W połowie maja funkcjonariusze zatrzymali także prawo jazdy 45-letniej kierującej volkswagenem. Kobieta w Pawłowiczkach na DK38 w miejscu gdzie była dozwolona prędkość do 50 km/h miała na liczniku 128 km/h.

Prawo jazdy kat. AM, B1 i B na 3 miesiące stracił także 22-kierowca mercedesa. Pod koniec maja mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 69 km/h. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 119 km/h.

Pod koniec czerwca funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 25-letniemu kierowcy audi. Mężczyzna w Kędzierzynie-Koźlu na ul. Mostowej w obszarze zabudowanym gdzie dozwolona prędkość wynosi 60 km/h jechał 134 km/h.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze.

17 KOMENTARZE

 1. Czemu nie ma policji między godz 22-6 na ulicach Starego Miasta ? Tym bardziej, że p. Nowosielska podpisała w ubiegłym roku dofinansowanie dla policji o dodatkowe patrole. Ścigają się samochodami, wracająca z wojaży pijana/ naćpana młodzież, wydzierają się, słuchają głośno muzyki/ wsiadają w samochody i z piskiem opon odjeżdżają i to wszystko 100 m od komisariatu. Może policjanci zaczną wykonywać swe obowiązki jak się należy, przecież za to biorą pieniądze.

 2. Na obwodnicy motocykliści na swoich przerażająco głośnych maszynach sprawdzają osiągi… Ryk silników pewnie słychać na komendzie. Ciekawy jestem czy ta specgrupa zahaczy o ten rejon i przynajmniej jeden mandat wręczy, przynajmniej za emisję zbyt dużej dawki decybeli…

  • Haaa na to potrzebny jest sprzęt do pomiarów natężenia dźwięku, certyfikaty, sraty. Kto za to zapłaci?

   U sąsiada to motorynka była za głośna i gościowi zabrali dowód rejestracyjny , dodam, że chodzi o normalny kraj Niemcy…

 3. Dokładnie – Speed idzie spać o godz. 22:00, a może szybciej i dawcy mogą całą noc ryczeć – tak jest od lat.

 4. Motocykliści swoją drogą, ale kierowców, co mają naklejone ‚pacz w lusterka…’, definitywnie powinna natura autokastrować. Bagiety – wiadomo – najlepiej jexxxać, tych to nawet Darwin nie potrafił sklasyfikować;)

 5. Jakby ludzie patrzyli jak jeżdżą, to motocykle nie musiały by być takie głośne. Ja specjalnie zmieniłem wydech dla mojego bezpieczeństwa. Od tej pory mam spokój ze ślepcami

 6. Na ul. Pionierow przy szkole podstawoweje nr 4 ciagle sa wyscigi pedza jak idioci !!! Moze tam grupa specjalna by tez polapala.

Skomentuj