Policyjna akcja skierowana do najmłodszych „Uważaj maluchu na pojazdy w ruchu”

15

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi z Kędzierzyna-Koźla rozmawiają na temat bezpieczeństwa z uczniami szkół podstawowych. Spotkania odbywają się w ramach akcji pn. „Uważaj maluchu na pojazdy w ruchu”.

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi z Kędzierzyna-Koźla w ramach akcji pn. „Uważaj maluchu na pojazdy w ruchu” prowadzą spotkania w klasach I-III szkół podstawowych. Takie zajęcia odbyły się już w kilku szkołach na terenie naszego powiatu.

Podczas spotkań, policjanci korzystają z tekstylnego miasteczka ruchu drogowego. Szkolne sale na chwilę zamieniają się w ulicę. Dzieci przebrane za uczestników ruchu drogowego uczą się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Mundurowi objaśniają najmłodszym zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych, jezdnię, a także wskazują którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika. Tłumaczą także dlaczego warto nosić odblaski oraz dlaczego wszyscy w samochodzie muszą mieć zapięte pasy, a dzieci dodatkowo muszą podróżować w fotelikach.

Spotkania te są również dobrą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Przy pomocy prezentacji multimedialnej, której bohaterem jest policyjna maskotka Policuś, funkcjonariusze przekazują uczniom cenne rady na temat bezpieczeństwa. Podczas spotkań dzieci otrzymują odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

15 KOMENTARZE

 1. Co niektórych dorosłych uczestników ruchu w tym też policjantów należało by przeszkolić ze znajomości przepisów ruchu drogowego i jak się zachować. Muszę też dodać że ostatnio coś często redakcja reklamuje policję. Lecz jak sami nie zmienią podejścia do swojej pracy w tym komu powinni pomagać to społeczeństwo nie zmieni o nich zdania. I nadal będzie to negatywne spostrzeżenie i nastawienie….

  • Jeśli takie nastawienie do policji wpajasz swojemu maluchowi (jeśli go masz), to należy się spodziewać, że takie samo będzie on reprezentował na tych zajęciach. Więc dałbyś sobie spokój z Twoimi fobiami oraz negatywnymi spostrzeżeniami i nastawieniami. Akcja jest dobra, na pewno wpłynie dodatnio na bezpieczeństwo wśród najmłodszych. A najmłodsi mają przed sobą życie i czas na własną ocenę policji.

   • To jest tylko twoje subiektywne spojrzenie i to przez różowe okulary… a większość społeczeństwa jednak nie podziela twego punktu widzenia. Poza tym o dzieciach tu nie było mowy ale jak się nie uważnie czyta i do tego nie rozumie się treści….. Więc ty daj sobie spokój !

   • Sami zasłużyli na negatywne spostrzeganie tej instytucji przez społeczeństwo !!! Policja poprzez sposób pełnienia służby wobec społeczeństwa wyrabia swój wizerunek wśród ludzi.

  • Dla dzieci wizyta policji w szkole to duża atrakcja a działania profilaktyczne i prewencja to jedno z zadań policji.

 2. Takie twoje subiektywne, jak i moja obiektywne spojrzenie. Okularów nie noszę. tych różowych również. A powiedz nam, kto zaliczył cię do większości społeczeństwa, że ta próbujesz się tym chełpić?
  Tak, masz rację, w artykule była mowa o spotkaniach z dziećmi, celem podniesienia ich świadomości bezpiecznego korzystania z chodników, ulic, etc.
  To ty czytasz nieuważnie, próbując zwekslować treść artykułu na twoje fobie anty policyjne.

  • Nie dość że nie wiadomo to znaczy wiadomo bo się domyślam że ma to być twoja odpowiedź. Tak ? To pisz mądralo swe wypociny tam gdzie trzeba i nie obracaj kota ogonem. Po prostu brak tobie argumentów i do tego nic do ciebie nie dociera. A społeczeństwo jaki ma stosunek to sobie poczytaj i nie marudź już.

 3. Kiedy poznamy ostateczny raport komisji PiS czyli raport komisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza? Kiedy zostanie sprowadzony WRAK do Ojczyzny?? Dlaczego Kaczyński pozwala sobie na brak dziań Antoniego??

Skomentuj