Policyjna akcja na rozpoczęcie roku szkolnego. Od jutra więcej patroli w okolicach szkół i na drogach

2

Przed nami początek roku szkolnego. W związku z tym od jutra ruszają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Dla kędzierzyńskich policjantów to czas wzmożonej pracy w rejonach szkół, na drogach prowadzących do nich oraz innych placówek oświatowych. Jak zawsze ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym.

Od 1 września droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Zatem powinna być ona bezpieczna. Będą o to dbali policjanci, nauczyciele i przede wszystkim rodzice oraz opiekunowie dzieci. Systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zasad poruszania się po drodze, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem, będą z pewnością miały wpływ na kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań dzieci, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, trzeźwość oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w szczególności w rejonach szkół podstawowych i przedszkoli. Będą przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz w obserwowaniu drogi i jej otoczenia. Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

Rodzicu, opiekunie:

– dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
– zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących pojazdami,
– ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze.

Kierowco:

– w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami,
– wysadzaj dziecko z samochodu od strony chodnika lub pobocza,
– zachowaj ostrożność w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przed przejściem dla pieszych.

Nauczycielu:

– pokaż dzieciom bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
– ucz dzieci świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

    • Ty to masz arcyciekawe życie… Jak nie klepanie bzdurnych komentarzy pod każdym artykułem (samcza odmiana Aliny), to robienie rund po mieście. Normalnie emocje jak na grzybach!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj