Policyjna akcja dla najmłodszych „Bezpieczne Ferie”. Funkcjonariusze odwiedzili półkolonistów

12

Policjanci Zespołu ds Profilaktyki Społecznej wraz z dzielnicowym z KPP w K-Koźlu w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” odwiedzili półkolonistów w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach w internecie oraz o zasadach bezpiecznego zachowania podczas zimowego wypoczynku. Zachęcali również do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog”.

Tegoroczne ferie w związku z obostrzeniami przebiegają niestandardowo. Większość dzieci i młodzieży spędza ten czas w domach. Z uwagi na te ograniczenia policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną informacje na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych przekazywali w formie materiałów multimedialnych, które pedagodzy mogli przedstawiać uczniom za pomocą platform edukacyjnych. W kilkunastu placówkach oświatowych mundurowi przeprowadzili tradycyjne spotkania przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych.

W dniu dzisiejszym policjanci w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” odwiedzili półkolonistów w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz jak zachowywać się na podwórku, na drodze i podczas wypoczynku zimowego. Dzieciom wypoczywającym w domu, przypominali o konieczności zamykania drzwi na klucz oraz o zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych. Radzili najmłodszym, by nie rozmawiali z nieznajomymi oraz nie przyjmowali od nich żadnych prezentów.

Funkcjonariusze omówili również zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Zalecając im, by do zabawy na śniegu, zjazdów na sankach wybierali zawsze bezpieczne miejsca, z dala od ruchliwych ulic i skrzyżowań, a także by pod żadnym pozorem nie wchodzili na zamarznięte jeziora czy też stawy.

W trakcie spotkania nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wyjaśniali dzieciom dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dodatkowo dzieci mają obowiązek podróżować w fotelikach. Policjanci przypominali również, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz tłumaczyli dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Na zakończenie wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali odblaski. W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” opiekunom wręczono plakat promujący, zachęcając jednocześnie do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog”.

12 KOMENTARZE

  1. Żenada, paranoja, głupota i kurwica z nerwicą jak się patrzy na te debilne ograniczanie nas! Półkolonie mogą być, ale klasy 1-3 zawiesili pomimo tego, że można było trzymać większy dystans. Galerie zamknięte, ale markety pękają w szwach od ludzi i mało tego, wszyscy wchodzą na siebie. Kina, hmy? Mało kiedy są przepełnione więc można by było zrobić sektory np. Rodzinne bądź dla par, ale po co jak można przed tv usiąść, a tak niedawno zachęcano do wychodzenia z rodzinami. Dajcie ludziom normalnie funkcjonować. Dajcie nam możliwość wyboru !!!!!!
    Nie chcesz, nie idź !
    Nie podejmuj decyzji za innych!
    Komu przeszkadza, że idę sobie sama ulicą bez maski?
    Niech to się skończy, a lekarze niech będą znów lekarzami!

  2. Policja niech się zajmuje tym do czego zostali powołani. Czyli pilnowaniem porządku i bezpieczeństwa w tym w nocy (jak na razie ich brak – nocne patrole). Jak na razie za dużo się lenią. Dziećmi niech się zajmują osoby przeszkolone – pedagodzy.

Skomentuj