Policjant uratował mężczyznę, który chciał się powiesić. Odwiązał pętlę w ostatniej chwili

5
Foto: archiwum

Policjant z Kędzierzyna-Koźla uratował życie 57-latka. Ruszył mu z pomocą po tym, jak otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że mężczyzna może usiłować targnąć się na swoje życie. Liczyła się każda sekunda – po udzieleniu pierwszej pomocy 57-latek odzyskał funkcje życiowe.

W poniedziałek po godz. 21.00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców naszego powiatu może usiłować targnąć się na swoje życie.

Po uzyskaniu tych informacji dyżurny pilnie wysłał pod wskazany adres najbliżej znajdującego się funkcjonariusza. Już po kilku minutach policjant dotarł na posesję.  W trakcie sprawdzania domu funkcjonariusz znalazł na poddaszu wiszącego mężczyznę. Natychmiast do niego podbiegł i uniósł go, odwiązując przy tym zacieśniającą się pętlę. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez policjanta mężczyźnie wróciły funkcje życiowe. Przybyła na miejsce załoga pogotowia zabrała 57-latka do szpitala.

5 KOMENTARZE

  1. Jakim prawem głupi gliniarz wtrącił sie w jego wybór, może ,, uratował ” zbrodniarza psychopatę, może człowiek miał dośc tego podłego i niesprawiedliwego świata, czy człowiek nie ma prawa decydowac o swoim życiu?

    • O swoim losie decydował 57 latek, nie ja, a osoba postronna w tym przypadku pałkarz odebral mu prawo do decydowania o sobie, jeśli ja bym sie zdecydowal na taki czyn nie życzył bym sobie żadnej pomocy, czy wy zfajecie sobie sprawę jak mocno trzeba być zdeterminowanym na czyn ostateczny, przecież trzeba pokonać nawet instynkt samozachowawczy?

  2. Skoro policja się dowiedziała widocznie on szukał pomocy inaczej nikt by go nie znalazł na czas… Czasami można kogoś uratować bo ludzie kiedy czują bezradność popełniają często różne błędy i nie widzą rozwiązań. Emocje wówczas zagłuszają wszytko.

Skomentuj