Policjant „na wolnym” zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna próbował odjechać z miejsca kolizji

1

Policjant z Kędzierzyna-Koźla w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 53-latek, mając w organizmie ponad 2,5 promila, spowodował szkodę parkingową i próbował odjechać. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18.00. Policjant z Wydziału do Walki z Przestępczością p-ko Mieniu w czasie wolnym od służby w rejonie ogródków działkowych zauważył na parkingu forda. Kierowca tego samochodu, cofając, uszkodził inne zaparkowane auto, a następnie próbował odjechać. Widząc tę sytuację, policjant podbiegł do pojazdu i wyciągając kluczyki ze stacyjki, uniemożliwił 53-latkowi dalszą jazdę. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego, którzy zostali wezwani na miejsce, skontrolowali stan trzeźwości mężczyzny. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg. Dlatego, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

1 KOMENTARZ

Skomentuj