Policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o wrzucenie psa do kontenera na ubrania. Grożą mu 3 lata więzienia

43

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ustalili mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad psem. Szczeniak został porzucony w zamkniętym na kłódkę kontenerze na używaną odzież. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie 28-latkowi zarzutu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, około 11:00 policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że z zamkniętego kontenera na używaną odzież dochodzą odgłosy piszczącego psa. Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz strażacy, którzy otworzyli pojemnik. W środku rzeczywiście znajdował się szczeniak, który został przekazany pod opiekę pracownikom schroniska.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, którzy pracowali na miejscu, zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogły doprowadzić ich na trop przestępcy. Sprawdzali m.in. monitoringi, przesłuchali świadków, a także weryfikowali informacje, które ukazały się w Internecie. Ich praca przyniosła efekty. Jeszcze tego samego dnia ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. 28-latek dla zmylenia organów ścigania złożył zawiadomienie o kradzieży czworonoga, które nie polegało na prawdzie. Policjanci nie dali się zwieść. Zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu.

28-latek został przesłuchany. Na tą chwilę usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Czynności trwają.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

43 KOMENTARZE

 1. SERIO?! 3 lata za wrzucenie psa do kontenera? Czy wyście wszyscy oszaleli?! Przecież ten pies dalej żyje, co tu się dzieje.

  • Racja. A pedofile, złodzieje w rzadzie, zabójcy sobie chodzą, albo wyroki w zawieszeniy albo kariery robią bo to byli sportowcy, ten kraj to patologia i musimy go odbudować od nowa, razem na prawie naturalnym.

  • Strach resztki z kurczaka do kosza wyrzucić, sprawdzą monitoring i ustalą że ja psa do kubła zwabiłem, jak nic 3 lata za niedojedzony obiad, od dzisiaj kości tez jemy….

  • Normalny człowiek tego nie zrobi,to jakiś zboczeniec umysłowy. Aż trudno uwierzyć, że znaleźli się obrońcy takich typów.Pies żyje więc niema sprawy.Do jakiej grupy należysz centrowany kożlaku?!

   • Nie bronię oprawcy, powinien ponieść konsekwencje za swoje czyny np. prace społeczne lub wyrok w zawieszeniu. Nie jestem zdania żeby zwierzęta traktować na równi z ludźmi, tym bardziej że maksymalny wyrok 3 lat w zestawieniu z księdzem pedofilem przeniesionym na inną parafię jest absurdalne i świadczy o tym że w tym kraju nie ma sprawiedliwości.

  • (Koźlak Centrum ,Prawdziwymieszkaniecodkdok i Tom) czemu jesteście takimi idiotami ? Skoro nienawidzicie zwierząt to i ludzi. Jesteście chorzy z nienawiści do tego brak jakichkolwiek uczuć ludzkich, współczucia – to dla was obce i to można odczytać w waszych treściach pisanych często pod artykułami KK24. Do tego chamstwo i złośliwość to wasza dewiza. Mogę śmiało stwierdzić że macie odchyłki psychiczne lecz sobie z tego nie zdajecie sprawy, wręcz będziecie zaprzeczać jak alkoholik ,który twierdzi ,że jest tylko smakoszem. Jak macie pisać takie durnoty to lepiej dajcie sobie spokój. Bestie !

   • Hehe, a ten dalej swoje dyrdymały. Ty za to jesteś najwspanialszy bo kochasz wszystkie istoty ludzkie, oczywiście z wyłączeniem wyborców PO.

   • Myśl zanim napiszesz. „Skoro nienawidzicie zwierząt to i ludzi.” Adolf Hitler kochał zwierzęta a do ludzi nie koniecznie. W III Rzeszy były bardzo rozwinięte ustawy o ochronie zwierzą w przeciwieństwie do ludzi.

  • Do Koźlak Centrum – Części rowerowa się lepiej nie odzywa gdyż nienawidzisz kobiet i zwierząt.
   Drugi Prawdziwymieszkaniecodkdok gagatek też obłąkany mu wtóruje. Idźcie na inne podwórko tu miejsca dla takich zboczków nie ma won !

  • Zapewne jesteś Katolikiem dla którego zwierzęta to rzeczy bez duszy i na nic nie zasługują Zapewne spowiedz gnoja co wrzucił psa by wystarczyła w końcu to tylko rzecz bez duszy

 2. Nic się nie dzieje. 3 lata to kara MAKSYMALNA, jaką można otrzymać za takie przestępstwo, więc równie dobrze może być ona niższa. A nawet jeżeli to będą 3 lata, to może kolejny kretyn zastanowi się, co robi i nie będzie traktował zwierząt jak rzeczy.

 3. kożlak czy ty wiesz co piszesz . to że pies żyje to dobrze ale gnój popełnił przestępstwo i kara musi być i to jak największa opublikowana na dodatek. ku przestrodze.

 4. Ci, których na Rynku psy kupy robią ( bo nie znają parku), preferują malutkie zwierzaki. Do kontenera trafił rosnący psiaczek, pewnie stwierdzili, że już za duży.

 5. No to może pójdziemy w drugą stronę i za nieposprzątanie odchodów po swoim pupilu powinno się dostać mandat i karne zjedzenie kupy swojego pieska? Przy notorycznych wykroczeniach odsiadka na kilka lat dałaby do myślenia takim delikwentom.

   • To chyba ty nie umiesz czytać. Artykuł jest o potencjalnej karze więzienia 3 lat i do tego się właśnie odnoszę. Rozumiem że jesteś za głupi żeby zrozumieć pewne rzeczy, więc po prostu się nie udzielaj na forum gdzie dyskutują inteligentni ludzie prostaku.

    • Frajer nazywa siebie inteligentem….zboczek jeden. Najpierw i skończ podstawówkę imbecylu. Jak nauczysz się pisać to dopiero udzielaj się ale jak rzeczywiście będziesz miał coś mądrego do powiedzenia.
     Do tego część rowerowa z pod tęczowej flagi nie ma nic do powiedzenia – zboczone zero absolutne.

    • Pszepraszam wszystkicj których uradziłem – znowu mi dali jakieś słabe leki i za szybko pszestają działać…. Jak mi lekarz pokazał co tu powypisywałem to asz się za głowe złapałem a potem za głowke i znowu za głowe. I tak pare razy !! Wię że pszeginam ale choroba mnie pokonuje !! Jakbyś widział zdjencie mojego mózgu to bys się tak niedziwił!!

 6. Patologia w czystej postaci. Dzisiaj zwierzaka do kubła jutro człowieka zakopać w lesie .
  Kara powinna być maksymalna i na dodatek uciążliwa. Ku przestrodze !!!

 7. Bardzo dobrze że 3lata. Wszystko ma prawo żyć. jeżeli nie chcieli psiaka mogli go oddać do schroniska a nie na pewną śmierć. Zamiar miał jeden. Ludzie za bardzo męczą zwierzęta, pastwią się nad nimi. To są ludzie niewartosciowi bo nikt normalny nie będzie pokazywał swojej wyższości niszcząc zwierzęta. Człowiekowi nie podskoczy. Tchurz

 8. Jeżeli ktoś nie ma szacunku do zwierząt nie ma ich także do ludzi, a często ludzie nie zasługują na taki szacunek jak psy. Porównujecie kary pisząc, że to absurd tak to jest absurd, że kara dla pedofila jest często lżejsza niż dla kogoś kto się znęca nad zwierzętami ale to nie znaczy że dla tych drugich kara powinna być niższa. Dla pedofila jest tylko jedno wyjście – kastracja i długoletnie więzienie. Pedofil nigdy nie przestanie krzywdzić dzieci. A dla tych drugich dotkliwe grzywny bo więzienie w
  tym przypadku ekonomicznie dla Państwa jest stratą. A zamiast wyzywać się między sobą, zjednoczcie się i zróbcie w tym kraju porządek.

  • Zgadzam się, bezmyślne krzywdzenie innych istot powinno być karane. Tylko jak to się ma do zabijania zwierząt dla mięsa czy skóry? Wtedy rozumiem że te zasady moralne już nie działają, bo uprzywilejowane są tylko psy, koty i inne zwierzęta które ludzie trzymają w domach. Hipotetycznie – jakbym trzymał udomowionego prosiaczka w domu, a sąsiad by mi go zarżnął i zjadł na obiad, to jak powinien być sądzony?

Skomentuj