Policjanci z wizytą w Odrzańskich Ogrodach. Klienci i pracownicy stosują się do obostrzeń sanitarnych

23

Od soboty ponownie są czynne galerie i centra handlowe. Przebywające tam osoby mają obowiązek zasłaniania nosa i ust. W sklepach zostały także wprowadzone limity osób. Zdecydowana większość mieszkańców naszego regionu odpowiedzialnie się do tego stosuje.

Każdego dnia kędzierzyńsko-kozielscy policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się Covid-19. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na kwestię zasłaniania ust i nosa. Ponadto codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną i izolacją.

Od 28 listopada 2020 r. pod reżimem sanitarnym ponownie zostały otwarte galerie i centra handlowe. Przebywające tam osoby mają obowiązek zasłaniania nosa i ust.  W sklepach zostały także wprowadzone limity osób.

Obostrzenia te mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nieprzestrzeganie ich może narazić na utratę zdrowia lub życia nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich i inne postronne osoby.

Dlatego też w trosce o zdrowie mieszkańców naszego regionu od soboty policjanci sprawdzają, czy obostrzenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa są przestrzegane także w centrach handlowych.

Podczas dzisiejszych i wczorajszych działań w galerii handlowej, prowadzonych wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej, mundurowi kontrolowali stoiska handlowe oraz sklepy, gdzie sprawdzali, czy obsługa i osoby odwiedzające te miejsca stosują się do obowiązujących przepisów. Można było zauważyć, że przebywające tam osoby odpowiedzialnie stosowały się do wprowadzonych obostrzeń. Funkcjonariusze nie stwierdzili nieprawidłowości w tym zakresie. Działania te będą kontynuowane.

Stosujmy się do wprowadzonych zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo. Samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

23 KOMENTARZE

  • proponuję im kolejną wizytę ale w cywilnych ciuchach, kontrola stosowania maseczek przez policję w mundurach w mundurach ma mniej więcej taki sens jak zaproponowanie łapówki lekarzowi przez osobę w mundurze z nalepką CBA…

   • To chodzi o karanie czy skuteczność? To tak jak znak informujący o fotoradarze. Wszyscy zwalniają!
    Ja osobiście jestem przeciwnikiem masek a po twoim wpisie mniemam, że masz mentalność komunistycznego konfidenta.
    Nie pozdrawiam.

    • Rozumiem ze twoim zdaniem jak raz w tygodniu policja pojawi się w galerii to potem 6 kolejnych dni wszyscy karnie będą maseczki nosić. Brawo ty. Niestety w tym społeczeństwie nie działa nic innego niz kary i mandaty. Jakby bylo inaczej to by nie bylo w kraju 50% pozytywnych testów

 1. jak dzić atakowała kościoły to byli schowani z boku, a bogu ducha winnych ludzi to kontrolują, zjawisko to jak widać niezmienne

   • a obatel zapisał się do zerówki – a tu mu szkoły pozamykali i ma problem…. a rodzina nie chce pomóc ? Dzić ma się dobrze i czeka na sygnał ataku. Ci obrońcy krzyża obrażeni że ich na imprezę w Brukseli nie zaprosili !!! Spokojnie – jeszcze niejedna impreza będzie.

  • Zdanie zaczyna się z dużej litery do tego analfabeta pisząc dzić zamiast dzicz. Ale zostawmy język polski w spokoju. A może ta dzicz to była prowokacja ze strony PIS, sami atakowali i później zwalali na protestujące kobiety. Także człowieku trochę pomyśl nim kogoś osądzisz no chyba, że zrobili ci pranie mózgu. Wiarę można i trzeba mieć w sercu, a nie na pokaż jak to ma miejsce. Wiara i polityka nie idą w parze. Lecz fundamentalista tego nie zrozumie do tego zawzięty zwolennik partii rządzącej. Aha Boga do tego nie mieszaj !

 2. Policja jest coraz lepiej zarządzana, rośnie zaufanie do tej formacji. By wszyscy wiedzieli czym Policja się zajmuje to nowe samochody będą miały nad gwiazdą sentencję „Pomagamy i chronimy”.
  Bardzo to cieszy wszystkie lemingi, głupie i chodzące za przodownikiem stada, nie tak jak wolno myślący PiSowczycy, którzy maja wolność wyboru i samodzielnego myślenia. Dzięki temu zwrotowi nie będą już nas bić, pałować i gazować, dziękujemy szefowi resortów siłowych, prawdziwemu wcieleniu mężczyzny Błaszczakowi, przyszłemu premierowi.
  A jak tam wypłaty i premie dla policjantów? Będą czy rząd nie ma pieniędzy i musi kupić szczepionkę, której i tak wyborcy PiS nie przyjmą bo ich prezydent też się nie szczepi.

 3. Ta, stosują się 😂
  Parkują też co drugie miejsce 👍
  Wiem co piszę, byłam widziałam, a nawet kilka razy wpadłam na kogoś później ktoś na mnie… Jest tak, jak powinno być!

 4. Brawo,dlaczego im żałujecie?jest ciepelko,można zjeść,skorzystać z toalety, zrobić zakupy i jeszcze za to płacą.to jest fucha,żyć nie umierać.

 5. Bezsensu bo sa tam ochroniarze ktorzy to kontrolowali. Wiec zawsze Kazdy zakladal maske. A po osiedlach mnostwo ludzi chodzi bez Maski i dzieci ponizej 16 roku zycia tez chodza bez rodzicow. Na ulicach wogole nie kontroluja.

 6. Czy policja ujawni PiSowskich uczestników orgii organizowanych przez wnuka kremówkowego wadowickiego cukiernika???

 7. Dlaczego policjanci wstydzą się swojego wizerunku i są robione zdjęcia ich pleców i d..p?
  Zawsze myślałem że być policjantem to duma a nie wstyd.

Skomentuj